Pink Freud, rock'n'rollowy zespół jazzowy zagra AnderGrancie!

2014-10-13 10:55:05 (ost. akt: 2014-10-15 10:49:19)
Muzyka Olsztyn, Klub Nowy ANDERGRANT, ul. Kołobrzeska 32 15 października 2014
Pink Freud, rock'n'rollowy zespół jazzowy zagra AnderGrancie!

Po fantastycznych koncertach zespołu na Przystanku Woodstock, Festiwalu Open'er kwartet Wojtka Mazolewskiego zagości w Olsztynie w AnderGrancie w ramach II Festiwalu Kultury Buddyjskiej!

Pink Freud, założony w roku 1998 przez Wojtka Mazolewskiego (gitara basowa), tworzą wybitni instrumentaliści i soliści: Karol Gola - saksofon, Adam Milwiw-Baron - trąbka, elektronika, Rafał Klimczuk - perkusja. Kwartet ten stał się obecnie najgorętszym muzycznym towarem eksportowym polskiej kultury.

Entuzjastyczne recenzje krytyków potwierdziła swym licznym przybyciem publiczność podczas niezliczonych koncertów w kraju i zagranicą (m.in. Japonia, Meksyk, Chile, Argentyna, Peru, Maroko, Niemcy, Austria, Belgia, Francja, Portugalia, Włochy, Węgry, Szwecja, Słowenia, Słowacja, Czechy, Ukraina, Rumunia).

Zespół ma na koncie wiele prestiżowych nagród, takich jak tytuł płyty roku 2010 programu 3 Polskiego Radia dla albumu o tytule "Monster of Jazz", trzykrotne zwycięstwo w prestiżowej ankiecie JazzTop miesięcznika "Jazz Forum" w kategorii najlepszy zespół elektryczny w latach 2010, 2008 oraz 2007, Jazzowy Oscar przyznawany przez stowarzyszenie Melomani, Yach na festiwalu Yach Film 2005 w kategorii "Inna Energia" za teledysk do utworu "Come as you are", Grand Prix festiwalu Yach Film 2007 za teledysk do utworu "Dziwny jest ten Kraj", otwierający album "PUNK FREUD" czy nagroda na festiwalu Northernwave w Islandii za teledysk do utworu "Dziwny jest ten Kraj".

Zespół istnieje od 1998 r. i ma na koncie dziewięć płyt (ostatnią, „Horse & Power”, wydał w zeszłym roku) oraz wiele koncertów w niemal wszystkich krajach europejskich. Muzyka Pink Freud pomimo klasycznego instrumentarium wychodzi poza tradycyjnie pojmowany kanon jazzu - Mazolewski i jego koledzy wplatają w swoje kompozycje elementy różnych odmian rocka i muzyki klubowej.15 października 2014, godzina 20:00

Klub Nowy Andergrant, ul. Kołobrzeska 32, Olsztyn

Punkty sprzedaży biletów:
Klub Nowy Andergrant, ul. Kołobrzeska 32, Olsztyn
Pub SARMATA, ul. Skłodowskiej 28, Olsztyn
Sklep muzyczny ROCKFAN, Dom Handlowy INKA, Olsztyn

Ceny biletów:

25 PLN w przedsprzedaży
35 PLN w dniu koncertu

Uwaga! Mamy dla Was dwa pojedyncze bilety. Szczegóły na www.facebook.com/Orientacja


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB