Aktywny weekend w Olsztynie

2014-10-24 09:01:49 (ost. akt: 2014-10-24 09:10:50)
SportW plenerze Olsztyn 24 października 2014 - 26 października 2014
Aktywny weekend w Olsztynie

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Dla tych, którym nie straszna jest jesienna aura za oknem, mamy propozycję aktywnego spędzenia weekendu. Organizatorzy akcji „Olsztyn. Aktywnie!” zaplanowali na sobotę i niedzielę cztery dyscypliny.

W czwartek w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Żołnierskiej odbył się kolejny trening bokserski. Uczestnicy, pod okiem instruktora z Uczniowskiego Klubu Sportów Walki Pirs Powiatu Olsztyńskiego, trenowali ciosy i uniki. Piątek to dzień przerwy od aktywnych wrażeń.

W sobotę natomiast czekają dwie dyscypliny. W Strefie rozwoju przy ul. Lipowej 15A odbędą się dwie ostatnie dyscypliny w tym sezonie. O godz. 11.30 rozpoczną się zajęcia Senior Sport.

— Skierowane są do osób o mniejszej wydolności fizycznej, które chcą poprawić kondycję, ruchomość stawów oraz usprawnić kręgosłup. Dedykowane również dla seniorów — mówi Urszula Dąbrowska, koordynatorka akcji. W programie wzmacnianie, rozciąganie oraz relaks ciała przy muzyce i z użyciem: lasek gimnastycznych, gum, ciężarków, piłek oraz ciężaru własnego ciała.

Godzinę później rozpoczną się zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży, pod hasłem „Halo! Tu taniec!”. W programie nauka podstaw tańca towarzyskiego, hip hopu oraz modernu.

W niedzielę również czekać będą dwa wydarzenia. Pierwsze odbędzie się także po raz ostatni w tym sezonie. A mowa jest o marszobiegach, czyli familijnych spotkaniach rekreacyjnych dla każdego, a zwłaszcza dla rodzin. — Podczas zajęć poprawiamy kondycję i zrzucamy zbędne kilogramy przed zimą — mówi Wojciech Jeger, koordynator. Trening rozpocznie się o godz. 9.30, a uczestnicy spotkają się przed CEiIK.

W godzinach 10-14 zapraszamy na strzelnicę LOK do Lasu Miejskiego. Na pierwszych 15 uczestników na hasło „Olsztyn. Aktywnie!” czeka bezpłatny instruktarz i 5 strzałów z broni sportowej. Zajęcia na strzelnicy będą odbywały się jeszcze w listopadzie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB