Wygrali przegląd Gazety Olsztyńskiej, teraz nagrywają singiel

2014-10-29 12:39:53 (ost. akt: 2014-10-29 12:46:45)
Wygrali przegląd Gazety Olsztyńskiej, teraz nagrywają singiel

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

— Mamy już nagrane bębny, teraz zaczynamy nagrywanie kolejnych instrumentów. A na koniec wejdzie wokal — mówi Anita Perużyńska, wokalistka Nomakeup, najlepszego zespołu Przeglądu Muzycznego "Gazety Olsztyńskiej".

Studio nagraniowe UWM FM opanowali muzycy zespołu Nomakeup, zwycięzcy pierwszego miejsca tegorocznego Przeglądu Muzycznego "Gazety Olsztyńskiej". To już druga sesja nagraniowa zespołu, choć jak sami przyznają, udało im się nagrać dopiero bębny. Ale śpieszyć się nie chcą.

— Dla nas ważne jest, aby to nagranie było w pełni dopracowane i profesjonalne, a nie zrobione na szybko i bez przykładania się — wyjaśnia wokalistka Anita Perużyńska. — Poza tym mamy ten komfort, że gramy aż do pełnego zadowolenia z dźwięku wszystkich członków zespołu, a nie na godziny, za które trzeba płacić — dodaje.

Choć dokładnej daty powstania singla zespół jeszcze podać nie może, to zapewnia, że będzie to coś niezwykłego. — Dajemy sobie czas. Siedzimy w studiu tak długo, aż stwierdzamy, że jest OK — mówi Michał Lewandowski, perkusista zespołu.

— Kawałek, który nagrywamy, w pełni wpisuje się w idee Nomakeup: selektywnie, progresywnie, dużo riffów — wylicza Anita. — Ja mogę się w nim popisać głosem, chłopacy grą, każdy znajduje w nim coś dla siebie — uważa. Zespół w studio radzi sobie świetnie. — Energia nas rozpiera, gramy profesjonalnie, ale cały czas w atmosferze dobrej zabawy — twierdzi Michał Lewandowski.

— Mam nadzieję, że sami siebie pozytywnie zaskoczymy tym nagraniem. To nasza szansa. Wyjdziemy od tego singla, ale być może uda nam się wydać debiutancką płytę? — zastanawia się.

Poza nagrywaniem singla zespół także koncertuje w regionie. — Nasz najbliższy koncert będzie 31 października w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim. Poza tym mamy w planach jeszcze jeden koncert w Olsztynie i Żurominie — wylicza Anita. — To niesamowite, jak wiele ofert posypało się w naszą stronę od wygrania Przeglądu Muzycznego "Gazety Olsztyńskiej". Ta wygrana dała nam prestiż — cieszy się.

Ewelina Zdancewicz


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB