Uwaga! Koncert Elektrycznych Gitar przeniesiony!

2014-11-20 12:43:24 (ost. akt: 2014-11-25 12:41:52)
Uwaga! Koncert Elektrycznych Gitar przeniesiony!

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Kilerzy gitarowego grania z liściem na głowie mieli wystąpić w środę (26 listopada) w klubie Nowy AnderGrant. Koncert został przeniesiony na wiosnę.

Historia, która doprowadziła do powstania Elektrycznych Gitar, sięga października 1977 r., kiedy Piotr Łojek i Kuba Sienkiewicz sformowali akustyczną grupę pod nazwą SPIARDL (Stowarzyszenie Piosenkarzy i Artystów Robotniczych Działaczy Ludowych), grającą prawie wyłącznie w domu i nagrywającą na szpulowy magnetofon.

Z tego okresu pochodzi "Dziki" — najstarsza piosenka ELEKTRYCZNYCH GITAR (1978). W połowie lat 80. SPIARDL-owcy weszli w posiadanie gitar elektrycznych i zaczęli pierwsze występy publiczne.

W latach 1987-89 dzięki sprzyjającej atmosferze panującej w żoliborskim domu Krzysztofa Bienia z zespołu TRAWNIK działała efemeryczna grupa MIASTO w składzie: Kuba Sienkiewicz (gitara, śpiew), Piotr Łojek (gitara basowa), Krzysztof Bień (saksofon), Sławek Wiechecki (perkusja), Marcin Rybak (gitara), Darek Wasilewski (gitara), wykonująca m.in. takie utwory, jak: "Widmo", "Człowiek z liściem". Zespół ten dał dwa koncerty.

Równolegle (pod nową nazwą ELEKTRYCZNE GITARY) działał też skład bez Kuby, ale za to z innymi muzykami miejscowymi. W 1989 r. zapadła decyzja o utworzeniu oficjalnej grupy i wprowadzeniu istniejących piosenek do szerszego obiegu.

Dla nowego przedsięwzięcia wykorzystana została nazwa ELEKTRYCZNE GITARY, a w pierwszym składzie grali: Kuba Sienkiewicz (gitara, śpiew), Piotr Łojek (bas), Rafał Kwaśniewski (gitara) i Marek Kanclerz (perkusja).


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB