W kręgu muzyki romantycznej

2015-02-13 10:42:27 (ost. akt: 2015-02-13 10:52:06)
Muzyka Olsztyn, Kamienica Noujacka MOK, ul. Dąbrowszczaków... 16 lutego 2015
W kręgu muzyki romantycznej

Na koncert z cyklu Instytut Muzyki Swojemu Miastu pt.: „W kręgu muzyki romantycznej” zapraszamy w poniedziałek, 16 lutego. Wstęp wolny.

Romantyczne utwory na skrzypce i fortepian wykona Zofia Antes oraz Artur Milan. Usłyszymy kompozycje m.in.: Henryka Wieniawskiego, Fryderyka Chopina, Jonathana Brahmsa oraz Roberta Schumanna.

Imprezy w ramach cyklu Instytut Muzyki Swojemu Miastu to koncerty muzyki nie tylko poważnej, ale i filmowej czy też rozrywkowej. Wykonawcami są studenci i wykładowcy, czasem także zaproszeni przez nich goście i absolwenci Instytutu Muzyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Wystąpią:

Zofia Antes – fortepian
Od 2007 roku pracuje w Instytucie Muzyki Wydziału Sztuki UWM na stanowisku adiunkta. Pianistka była trzykrotną laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego na Stypendia Artystyczne Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Artur Milian – skrzypce
Od 1977 r. jest koncertmistrzem Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. W ciągu czterdziestu lat zawodowej działalności artystycznej wykonał setki koncertów jako solista skrzypek i kameralista w kraju oraz w Rosji, Niemczech, Rumunii, Czechach, we Włoszech, Francji, na Litwie, w Szwecji, Danii i USA. Od 1 stycznia 2015 roku jest Kierownikiem Zakładu Instrumentalistyki w Instytucie Muzyki UWM.

Instytut Muzyki Swojemu Miastu pt.: „W kręgu muzyki romantycznej"

16 lutego (poniedziałek) godz. 18.00, Kamienica Naujacka MOK, ul. Dąbrowszczaków 3
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB