Singiel bez makijażu, czyli premiera nowego kawałka nomakeup!

2015-02-20 08:00:00 (ost. akt: 2015-02-19 19:18:09)
Laureat naszego przeglądu muzycznego zespól nomakeup z Lubawy w studiu nagraniowym

Laureat naszego przeglądu muzycznego zespól nomakeup z Lubawy w studiu nagraniowym

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Zespół nomakeup, laureat przeglądu muzycznego "Gazety Olsztyńskiej", nagrał singiel! Nagranie to jedna z nagród naszego przeglądu. Premiera odbędzie się w poniedziałek. — Chcemy, żeby była to nasza muzyczna wizytówka — mówi gitarzysta zespołu, Sławek Kasprzycki.

Czy przegląd muzyczny "Gazety Olsztyńskiej" pomógł muzykom w medialnym zaistnieniu? ― Co do tego nie ma żadnych wątpliwości — mówi wokalistka Anita Perużyńska. — Dzięki Gazecie nagraliśmy singiel, ale przede wszystkim pomogła nam, jeśli chodzi o różne kontakty. Początkującemu zespołowi jest bardzo ciężko na rynku, a medialne wsparcie Gazety daje pewien prestiż i otwiera nam drzwi w różne miejsca.

Energiczny, funkujący riff gitary Sławka Kasprzyckiego i wyrazisty wokal Anity Perużyńskiej ― tak muzycznie prezentuje się utwór, który już w poniedziałek zagości na antenie radia UWM FM. Laureaci przeglądu muzycznego „Gazety Olsztyńskiej” pracowali nad jego nagraniem od listopada. ― Ostatnie szlify robiliśmy we wtorek ― mówi Sławek Kasprzycki.

Trochę to trwało. Nie tylko dlatego, że mieszkający w Lubawie muzycy są na początku swojej muzycznej przygody i obok grania zajmują się pracą zawodową. — Chcemy, żeby to była nasza muzyczna wizytówka — mówi gitarzysta zespołu.

Jaki jest efekt kilkumiesięcznych starań? — O ocenę nagrania pytaliśmy znajomych, którzy słuchają różnej muzyki ― mówi Kasprzycki. ― Dostaliśmy bardzo dużo pozytywnych komentarzy, oczywiście ― konstruktywna krytyka też się pojawiła — wszystko zależy od subiektywnego odbioru muzyki. Mamy tam na przykład takie fikuśne solo klawiszowe. Jedni mogą to kochać, inni nienawidzić.

Jak muzycy określają styl nagranego utworu? — Kiedyś ktoś mi powiedział, że nie ma gatunków — mówi Kasprzycki. — Nie ma bluesa, rocka, jazzu, reggae ― jest po prostu muzyka.

Singiel będzie miał swoją premierę w audycji Piotra Szauera „Uwierz w muzykę” w poniedziałek, w radiu UWM FM, pomiędzy 11 a 12. Polecamy!

łw

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB