…Czy to jest kochanie?

2015-03-18 07:39:54 (ost. akt: 2015-03-18 07:39:52)
Kultura Elbląg, Centrum Spotkań Europejskich Światowid, 20 marca 2015
…Czy to jest kochanie?

Przez trzy dni w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” królować będzie miłość. Wszystko to za sprawą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa …Czy to jest kochanie?, który rozpocznie się 20 marca.

Kunsztu słowa, a przede wszystkim doskonałej gry aktorskiej z pewnością nie zabraknie podczas spektaklu „Di, Viv i Rose”, w którym wystąpią Joanna Brodzik, Daria Widawska i Małgorzata Lipmann. Tak będzie 20 marca, podczas pierwszego dnia Festiwalu. Jednak najbardziej oczekiwanym przez uczestników dniem będzie sobota – czyli czas konkursowych przesłuchań.

- Otrzymaliśmy około 100 zgłoszeń – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Festiwalu. – Na konkursowe przesłuchania zaprosiliśmy: 27 osób, które zaprezentują się kategorii recytacja oraz 31 osób, które wystąpią w kategorii piosenka poetycka.

Przesłuchania recytatorów rozpoczną się o godz. 10.00 na Scenie na Piętrze w CSE „Światowid”. Natomiast wybrane przez siebie piosenki poetyckie uczestnicy będą śpiewali od godz. 16.00 w sali Kina „Światowid”. Występy będzie oceniało jury w składzie: aktorka Olga Bołądź, Grażyna Matyszkiewicz – starszy wykładowca na Akademii Teatralnej w Warszawie, Jarosław Wasik – dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu oraz aktor Maciej Jachowski. Na przesłuchania konkursowe wstęp jest wolny.

Artyści, którzy zdobędą uznanie jurorów wystąpią 22 marca podczas Koncertu Galowego. Ostatniego dnia Festiwalu poznamy tegorocznych zwycięzców, na których już czeka pula 15000 złotych oraz nagrody rzeczowe – zestaw akcesoriów skórzanych oraz weekend w Spa.

Na zakończenie swoje największe przeboje zaśpiewa zespół „Raz, Dwa, Trzy”.Patronat honorowy nad XIX Ogólnopolskim Festiwalem Sztuki Słowa …Czy to jest kochanie? objęli: Gustaw Marek Brzezin – Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga

Sponsorzy Główni: Grupa LOTOS oraz ALSTOM Power Sp. z o.o.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB