Finał Konkursu Młodych Zespołów FEST MUZA

2015-06-09 10:40:07 (ost. akt: 2015-06-09 10:51:44)
Finał Konkursu Młodych Zespołów FEST MUZA

Autor zdjęcia: Arch. zespołów

O godz. 18 w sobotę 13 czerwca rozpocznie Wielki Finał Konkursu Młodych Zespołów FEST MUZA 2015. O główną nagrodę w konkursie walczyć będzie siedem młodych zespołów, które zwyciężyły w dotychczasowych spotkaniach eliminacyjnych.

W finałowym spotkaniu wystąpią:

Radiostacja
Apple Mint
Guzik
Above the Silence
The Second Chance
Green Hill
We All Eat Clouds

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Tuff Enuff! Wstęp wolny.

>>> Który zespół muzyczny jest najlepszy? Głosujcie!


Tuff Enuff – polska grupa muzyczna wykonująca szeroko rozumiany thrash metal z naciskiem na groove metal. Grupa została założona w 1992 roku w Chorzowie. Nazwa zespołu Tuff Enuff stanowi przeinaczenie fonetyczne angielskich słów "tough enough" - pol."wystarczająco twardy". Zespół miał swoje początki już w 1990 roku[2]. Jednak stały skład ukształtował się dopiero w 1995 roku, a w rok później zespół podpisał kontrakt płytowy z firmą Metal Mind Productions.

W swojej muzyce zespół łączy thrash metal z nurtem hardcore punk oraz industrialem, przyprawiając to dużą dawką specyficznego humoru i energii scenicznej. Co szczególnie ciekawe grupa w swoich utworach nie stosuje spisanych tekstów, lecz wokaliści śpiewają jazzową techniką wokalną scat, używaną m.in. przez znanych wokalistów jazzowych jak Louis Armstrong czy Urszula Dudziak.

Grupa brała udział w wielu edycjach festiwali muzyki rockowej i metalowej w Polsce i za granicą: Mayday Rock Festiwal, katowickich Odjazdach, Metalmanii, Intermedia, Sopot Rock Festiwal, Przystanek Woodstock, Metal Hammer Festival na festiwalu w Węgorzewie. Poza tym odbywał trasy koncertowe towarzysząc zespołom: Fear Factory, Testament, Paradise Lost, Acid Drinkers (Trasa State of Mind Report w 1998), Vader, Illusion, Hunter, Kazik Na Żywo, Flapjack, Corozone, Blenders.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB