Raz siekierą, a raz piłą

2015-06-25 15:32:03 (ost. akt: 2015-06-26 14:35:52)
Inne Ostróda, Amfiteatr, ul. Mickiewicza 17 a 4 lipca 2015
Raz siekierą, a raz piłą

Autor zdjęcia: arch. organizatora

XII Mistrzostwa Polski STIHL TIMBERSPORTS Strażaków Ochotników odbędą się już 4 lipca w ostródzkim amfiteatrze. Początek o godz. 17. Wstęp wolny!

STIHL TIMBERSPORTS to międzynarodowa seria zawodów w cięciu i rąbaniu drewna z użyciem pilarki łańcuchowej, wyczynowej siekiery i specjalnej piły ręcznej. Zawody narodziły się przed laty w Australii i Nowej Zelandii. Aby wyłonić najlepszego spośród siebie, drwale organizowali lokalne zawody w rąbaniu drewna. Z biegiem czasu z lokalnych rozgrywek narodziła się idea organizacji profesjonalnych zawodów sportowych. W roku 1985 Andreas Stihl wspólnie z kanałem sportowym ESPN powołali do życia STIHL TIMBERSPORTS SERIES jako serię zawodów o charakterze mistrzostw, organizowanych w Stanach Zjednoczonych. W roku 2001 zawody trafiły do Europy, a w roku 2003 do Polski. W naszym kraju zawody organizowane są wspólnie z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi, a zawodnicy są czynnymi członkami OSP.

W tym roku XII Mistrzostwa Polski odbywają się pod hasłem „Decyduje siła, wygrywa precyzja”. Co roku zawody ściągają rzesze fanów, którzy głośnym dopingiem wspierają swoich faworytów. Jednym z nich jest Arkadiusz Drozdek, który już siedmiokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium. Wraz z nim o tytuł rywalizować będzie dwunastu zawodników, którzy w mistrzowski sposób posługują się piłą i siekierą.

Zwycięzcy mistrzostw będą reprezentować Polskę w indywidualnych i drużynowych mistrzostwach świata, które w tym roku po raz pierwszy w historii rozegrane zostaną w Polsce. W dniach 13-14 listopada do Poznania przyjedzie 120 zawodników z całej Europy oraz Australii, Kanady, Nowej Zelandii i USA.

Zawody składają się z sześciu konkurencji, z których trzy rozgrywane są z użyciem piły/pilarki, a trzy z użyciem siekiery. W centrum każdej konkurencji znajduje się zawodnik i jego umiejętności w posługiwaniu się sprzętem.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ciekawy #1768059 | 89.228.*.* 4 lip 2015 10:56

    Co te zawody mają wspólnego za strażakami???Na całym świecie są to zawody drwali!!!!Tylko w Polsce musi się to nazywać inaczej - żałosne!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz