Zapraszamy nad Mały Jeziorak na regaty smoczych łodzi

2015-07-03 10:33:44 (ost. akt: 2015-07-03 11:01:58)
Sport 4 lipca 2015
Organizatorzy chcą przybliżyć iławianom wywodzącą się z południowo-wschodniej Azji niezwykle widowiskową konkurencję wioślarską. Tu regaty O Złote Wiosło Jezioraka w 2014 roku

Organizatorzy chcą przybliżyć iławianom wywodzącą się z południowo-wschodniej Azji niezwykle widowiskową konkurencję wioślarską. Tu regaty O Złote Wiosło Jezioraka w 2014 roku

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W najbliższą sobotę (4. lipca) w centrum Iławy, nad Małym Jeziorakiem, odbędzie się drugi już Festiwal Sportu dla Wszystkich. W ramach imprezy zostaną m.in. rozegrane regaty smoczych łodzi O Złote Wiosło Jezioraka oraz koncert zespołu szantowego Mietek Folk. Początek zmagań o godzinie 10.00.

W 2014 roku po raz pierwszy w Iławie odbyły się regaty smoczych łodzi. Trzeba przyznać, że impreza wypaliła i między innymi dlatego główni organizatorzy z klubu wioślarskiego Drakens Iława, działającego w ramach WIR-u Iława (współorganizatorem jest klub Orka Iława), postanowili kontynuować wydarzenie.

Mieszkańcy Iławy i turyści spacerujący wówczas nad Małym Jeziorakiem początkowo nie dowierzali, w to co widzą. Na długości dwustu metrów — start był na wysokości fosy miejskiej, meta tuż przy amfiteatrze — ścigały się bardzo długie łodzie (10 i 20-osobowe), które na dziobach miały głowy smoków.

Przechodnie po chwili zdziwienia zaczęli z zaciekawieniem przyglądać się rywalizacji załóg z Iławy, Włocławka, Gdańska, Chełmna i Poznania. I o to właśnie chodziło organizatorom, którzy chcieli przybliżyć iławianom tę wywodzącą się z południowo-wschodniej Azji niezwykle widowiskową konkurencję wioślarską.
Niektórych też nad Mały Jeziorak ściągnął dźwięk bębnów, wykorzystywanych przez bębniarzy do nadawania rytmu załogom.

W tym roku będzie podobnie. — Smocze łodzie, zawody, emocje, medale, ale nie tylko! Po wszystkim zapraszamy na muzyczne podsumowanie sportowego dnia. W iławskim amfiteatrze zagra zespół szantowy Mietek Folk z Olsztyna — zapraszają iławscy Drakensi.

Iławianie na mistrzostwach Polski
Wioślarze z Drakens Iława ostro przygotowywali się do najbliższych regat. Startowali także w mistrzostwach Polski. Oto relacja zamieszczona na stronie internetowej klubu.
Mistrzostwa Polski Smoczych Łodzi Bydgoszcz 2015. Po raz pierwszy, w tym roku zostały rozegrane biegi dla osad FAN na łodziach 10 osobowych o Puchar Federacji. Załoga Drakens Iława nie mogła przegapić takiego wydarzenia i wystawiła na mistrzostwa dwa składy, osadę kobiecą oraz męską. Po raz pierwszy również wystartowaliśmy w takim zestawieniu mierząc się w jednej kategorii - FAN OPEN 200m. Konkurencja była silna, biegi wyrównane, gdzie decydowały setne sekundy. Osada kobieca zajęła VII miejsce, natomiast mężczyźni uplasowali się na IV miejscu.
Podczas mistrzostw kibicowaliśmy naszemu trenerowi Jakubowi Sławińskiemu, który z załogą MRKS Gdańsk w kategorii SPORT MIKST I SPORT OPEN zdobył złote medale.

Cel charytatywny
W trakcie trwania regat smoczych łodzi oraz podczas niedzielnego Rajdu Pływackiego wolontariusze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Iławie będą zbierali pieniądze na rzecz Marysi Musińskiej, która pilnie potrzebuje nowego specjalistycznego wózka. W imieniu TPD bardzo prosimy o wsparcie tej akcji i wrzucenie do puszek każdej kwoty, która będzie wielkim wsparciem dla chorej Marysi ale i jej mamy, której każdy dzień jest dniem walki o dobro córeczki.

Wystartują
Lista drużyn startujących w regatach O Złote Wiosło Jezioraka

FAN OPEN: 1. StiegelMeyer Stolno, 2. Top Gaz Desperados, 3. Victoria Sztum, 4. Dragon Chełmno, 5. Kogeneracja Wrocław
FAN MIKST: 1. Kogeneracja Wrocław, 2. Drakens Iława, 3. Victoria Sztum
AMATOR OPEN: 1. Rezerwowe Psy, 2. Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Iławie, 3. Żeromek, 4. Dragoni NML
AMATOR MIKST: 1. Fizjoterapeuci, 2. Pogromcy Smoków z Susza, 3. Skarlińskie Morsy, 4. Młodzi Duchem, 5. Szybcy i wściekłe, 6. Zielone Smoki, 7. Kraken, 8. ZeUS, 9. Dragon Chełmno

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB