Drogi Czytelniku,

Cieszymy się, że odwiedzasz nasze serwisy internetowe. Nasz zespół redakcyjny cały czas pracuje nad tym, żeby móc dostarczać Ci jeszcze lepsze materiały dziennikarskie i oferować jeszcze lepsze usługi. Abyśmy mogli nadal to robić, potrzebujemy Twojej zgody. Dzięki niej będziemy mogli dostosowywać nasze strony pod Twoje preferencje i potrzeby oraz emitować Ci reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań i zachowań w Internecie. Twoja prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych są dla nas niezwykle istotne – nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Pamiętaj, że Twoje dane są u nas bezpieczne, a udzieloną zgodę możesz wycofać w każdej chwili zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

W JAKIM CELU PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

Twoje dane (w tym pliki cookies) wykorzystujemy w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym do badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www.

KTO JEST ADMINISTRATOREM DANYCH?

Administratorem danych osobowych jest Grupa WM Sp. z o.o.

JAKIE MASZ PRAWA?

Możesz w każdej chwili:

Więcej informacji nt. Twoich danych i naszej troski o nie znajdziesz w Polityce Bezpieczeństwa.

Nie pokazuj więcej tej informacji

Cygański karnawał, czyli koncert Hitano i gości podczas OLA 2015!

2015-07-11 13:40:26 (ost. akt: 2015-07-11 13:53:41)
Cygański karnawał, czyli koncert Hitano i gości podczas OLA 2015!

Podczas barwnego koncertu grupy Hitano zabrakło tylko dobrej pogody

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Muzyka i taniec Romów, spektakl muzyczny „Papusza – Złoty Liść” oraz koncert „Co mu w duszy gra” to atrakcje piątkowego (10.07) koncertu grupy Hitano. Występ rozpoczął się o godz. 20 w Amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie.

Gościem specjalnym wieczoru z muzyką i tańcem cygańskim był Tobi King. Inspiracje Rolanda Bilińskiego poznaliśmy w programie „Co mu w duszy gra”. Oprawę koncertu przygotowała grupa Hitano.

Zespół powstał ponad 30 lat temu. Jego członkowie to olsztyńscy Romowie propagujący kulturę i folklor cygański. Założycielem jest Adam Fedorowicz, który jest też prezesem Olsztyńskiego Stowarzyszenia Kultury Romskiej Hitano. Zespół zachowuje oryginalne brzmienie swoich utworów.


Koncert odbył się w ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego, które coraz bardziej się rozkręca. Co jeszcze nas czeka? Sprawdźcie program!

Olsztyńskie Lato Artystyczne 2015. Na scenie Brodka, Afromental, Coma i Edyta Bartosiewicz! OLA zaczęło się w czerwcu i tradycyjnie potrwa do września.

Nie wiesz, na co się wybrać?

Tutaj możesz sprawdzić pełen program OLA: >>> Koncerty, kabarety, festiwale...


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB