Oblężenie zamku i rycerska biesiada

2015-07-22 13:00:17 (ost. akt: 2015-07-22 12:01:48)
W plenerze Kurzętnik, Zamek 25 lipca 2015
Oblężenie zamku i rycerska biesiada

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W najbliższą sobotę (25 lipca) gratka dla fanów średniowiecza i potyczek rycerskich. Biesiadę rycerską w Kurzętniku otwiera turniej łuczniczy, główny punkt programu — inscenizację oblężenia krzyżackiej fortecy — zaplanowano na godz. 20:30.

Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku w sobotę (25 lipca) zaprasza na Biesiadę Rycerską do Kurzętnika w powiecie nowomiejskim. Jej współorganizatorem jest Bractwo Rycerskie Zamku Kurzętnik, a miejscem ruiny krzyżackiej fortecy. Imprezę otwiera turniej łuczniczy o godz. 11. Około godz. 13 przewidziano przemarsz bractw przez miejscowy rynek. O godz. 15 rozpocznie się turniej bojowy "Jeden na jeden na miecz i tarczę".

O godz. 16:30 pokaz średniowiecznych tańców. Pół godziny później odbędzie się kolejny turniej — bojowy pod hasłem "Trzech na trzech". O 18:30 zobaczymy tajemniczo i intrygująco brzmiący "Bieg dam", a o godz. 19 nastąpi wręczenie nagród zwycięzcom pojedynków.

Po części turniejowej i konkursowej będzie czas na relaks i muzykę. Z koncertem wystąpi zespół Old and Young z Iławy, w wykonaniu którego usłyszymy kawałki bluesowe i rockowe. Oprócz autorskich utworów kapela ma w repertuarze m.in. piosenki Dżemu, Nalepy i Gary'ego Moora.

Na godz. 20:30 zaplanowano widowiskową inscenizację oblężenia zamku. O godz. 21, na zakończenie programu, wystąpi zespół Roderyk, wykonujący muzykę folkową i etniczną, inspirowana kulturami Wschodu oraz Bałkanami.

kajoo

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB