Edukacyjny pokaz multimedialny w Giżycku

2015-08-25 15:21:46 (ost. akt: 2015-08-25 15:22:58)
Edukacyjny pokaz multimedialny w Giżycku

Autor zdjęcia: Mat. organizatora

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju rozpoczyna cykl wydarzeń edukacyjno-informacyjnych, których celem jest prezentacja korzyści z realizacji Programu Polska Cyfrowa (POPC). Szybki dostęp do Internetu w całym kraju, liczne e-usługi, stały dostęp do informacji publicznej w sieci czy rozwój cyfrowych umiejętności Polaków to główne cele POPC, które zostaną zaprezentowane podczas multimedialnych pokazów realizowanych w technologii trójwymiarowej (tzw. mapping 3D).

Pokaz odbędzie się w najbliższy czwartek, 27 sierpnia 2015 r. o godz. 21.00 podczas Kina Letniego przy Ekomarinie w Giżycku. Kolejne w Sopocie (29.08) oraz Sokołowsku (5.09). Do tej pory zorganizowano pokazy w Poznaniu i Zakopanem.

Program Polska Cyfrowa to nowość w perspektywie 2014-2020. Alokacja budżetu ponad 9 mld zł, która ma wzmocnić cyfrowy rozwój kraju. Jego celem jest zapewnienie powszechnego dostępu do szybkiego Internetu, nowoczesnych i przyjaznych e-usług publicznych oraz rozwoju cyfrowych umiejętności społeczeństwa. Odbiorcami wsparcia będą przede wszystkim przedsiębiorstwa telekomunikacyjne, administracja publiczna, organizacje pozarządowe, instytucje kultury i jednostki naukowe. Najbliższy nabór wniosków do konkursu w ramach Programu startuje we wrześniu.