XIII Targi Chłopskie w skansenie w Olsztynku

2015-09-12 00:01:05 (ost. akt: 2015-09-11 22:59:29) Artykuł sponsorowany
W plenerze Olsztynek, skansen 19 września 2015 - 20 września 2015
XIII Targi Chłopskie w skansenie w Olsztynku

Pokazy rękodzieła, kiermasz produktów regionalnych oraz występy artystyczne – skansen w Olsztynku zaprasza na XIII Targi Chłopskie. Impreza odbędzie się 19-20 września na terenie Parku Etnograficznego w Olsztynku.

Do olsztyneckiego skansenu przyjedzie kilkudziesięciu wystawców. Nie zabraknie rzemiosła i regionalnych kulinariów: pieczywa, wędlin, ryb, serów, owoców i warzyw, miodów oraz słodyczy. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. W sobotę na scenie wystąpią Ania Broda, Apolonia Nowak, Zespół Pokolenie i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Elgnówku. Będzie można wysłuchać prelekcji – „Żywność wysokiej jakości a ochrona różnorodności biologicznej” – przygotowanej przez profesora Stanisława Czachorowskiego oraz dowiedzieć się jak dawniej bawiono się w regionie na weselu bez DJ w spotkaniu przygotowanym przez Wehikuł Czasu. Będzie można podziwiać pokazy rzemieślników - kołodzieja, garncarza, wikliniarza, kowala i powroźnika, a także pokaz strzyżenia owiec. W tegorocznej imprezie przygotowano pokaz akcji strażaków.


W niedzielę Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza na Dożynki Wojewódzkie. Impreza rozpocznie się o 10:30 przemarszem korowodu dożynkowego pod amfiteatr, gdzie o 11 rozpocznie się msza święta. Podczas święta plonów zostaną wręczone odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa”, a także zostanie rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy wieniec. O godzinie 14 rozpocznie się część artystyczna na scenie wystąpią „Piwniczna Kapela Folklorystyczna” oraz zespół cygański „Romanca”.

Tego dnia odbędą się również imprezy towarzyszące: wystawa sprzętu rolniczego, Piknik wieprzowy. Szczegółowe informacji na stronie www.muzeumolsztynek.pl.

http://m.wm.pl/2015/09/orig/plakat-targi-2015-formulka-266253.jpg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB