Mistrzostwa Europy w Elblągu

2015-09-25 18:10:26 (ost. akt: 2015-09-25 18:13:18)
Mistrzostwa Europy w Elblągu

Która formacja zdobędzie tytuł Mistrza Europy? Przekonamy się już w sobotę, 3 października podczas Mistrzostw Europy Formacji Standardowych. Miłośnicy tańca będą mogli oglądać występy najlepszych formacji standardowych w Centrum Sportowo-Biznesowym w Elblągu. Jak na mistrzostwa przystało formacje zaprezentują swoje umiejętności w wyszukanej choreografii.

- Po raz pierwszy w Polsce, a co za tym idzie także w Elblągu, odbędą się Mistrzostwa Europy Formacji Standardowych – mówi Magdalena Czarnocka – Kaptur, zastępca dyrektora Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. - Gościć u nas będą znakomici sędziowie, trenerzy i tancerze – co gwarantuje sportowe emocje na najwyższym poziomie.

Każda z formacji, występujących podczas mistrzostw, na prezentację swojego układu tanecznego będzie miała maksimum sześć minut. W tym czasie zawodnicy muszą przywitać się z publicznością, zatańczyć i zejść ze sceny. Przez większą część występu partnerzy tańczą razem. Elementy najbardziej widowiskowe - podnoszenia, czy partnerowania mogą być prezentowane jedynie w czasie wejścia na parkiet i zejścia z niego formacji. Podczas wykonywania układu tancerze mają tylko 24 takty na to, aby oddalić się od siebie i wykonać dowolną figurę (np. obrót lub inny gest). Jest to najbardziej widowiskowa część każdego występu.

W czasie występu tancerze muszą zaprezentować co najmniej cztery z pięciu tańców standardowych: tanga, fokstrota, quickstepa, walca wiedeńskiego i walca angielskiego. W skład formacji wchodzi od sześciu do ośmiu par.

Do udziału w Mistrzostwach zgłosiło się na razie dwanaście formacji. Mistrzostwa zostaną podzielone na rundę eliminacyjną, która rozpocznie się o godz. 15.00 oraz na finały, które rozpoczną się o godz. 19.00.

- Podczas Mistrzostw Europy będzie można obejrzeć dwie elbląskie Formacje, które w minioną sobotę powróciły z Bydgoszczy z tytułami mistrza i wicemistrza Polski – dodaje Magdalena Czarnocka – Kaptur. – 3 października zmierzą się z najlepszymi, m.in. formacjami z Niemiec, Holandii, Rosji czy Białorusi.

Ceny biletów na Mistrzostwa Europy Formacji Standardowych: 40 zł – na trybuny, 100 zł – miejsce przy stoliku.

Organizatorami Mistrzostw Europy Formacji Standardowych są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Federacja Tańca Sportowego oraz Stowarzyszenie "Jantar".

Sponsorem głównym Mistrzostw jest Grupa LOTOS S.A.

Impreza realizowana przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB