IX Ost-Rock Underground Fest

2015-10-13 21:04:58 (ost. akt: 2015-10-15 14:22:52)
Muzyka Ostróda 30 października 2015 - 31 października 2015
IX Ost-Rock Underground Fest

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Ost-Rock Underground Fest to ostródzkie święto undergroundu, które w tym roku odbędzie się w dniach 30/31.10.2015 w sali kameralnej amfiteatru. Jest to dziewiąta edycja wydarzenia, jednak po raz pierwszy dwudniowa!

Tradycyjnie Ost-Rock Underground Fest to konkurs kapel. W tym roku spośród ponad 40 zgłoszeń z całego kraju organizatorzy wytypowali 8 zespołów do
fazy drugiej konkursu, a internauci w wyniku głosowania wybrali 3, ich zdaniem najciekawsze.

W konkursie zobaczymy ARCY MŁYN, HUMAN BAZOOKA oraz KOSMOS.
Pierwszy dzień Ost-Rocka rusza o godzinie 19.00 otwarciem wystawy "Rock w plakacie" kolekcji Kazimierza Wosiek. Na wystawie zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt plakatów gwiazd rocka, ale nie tylko będą też inne pamiątki i artefakty – bilety z koncertów, wycinki gazetowe, płyty pocztówkowe z czasów PRL, płyty winylowe, kasety magnetofonowe, płyty CD i DVD.

Oddzielna część wystawy poświęcona będzie głównemu bohaterowi OstRocka 2015 – zespołowi Apteka.

Część muzyczna wystartuje o godzinie 20.00 koncertami zespołów konkursowych następnie scenę opanuje laureat Ost-Rocka 2013 SOUNDS LIKE THE END OF THE WORLD, a po nim APTEKA, który wykona w całości album "MENDA" 20 lat po wydaniu uznany przez krytyków za szczytowe osiągnięcie grupy. To z tego albumu pochodzą min. Menda, Niezależni, Synteza czy Chłopcy i dziewczyny.

Drugi dzień Ost-Rocka to zdecydowanie cięższe brzmienia. Startujemy o godzinie 20.00 setem ostródzkiej formacji BOHEMA po nich rock'n'corem wymasuje nas olsztyńska MESSA. Kolejną formacją wieczoru będzie MOAFT definiująca swoja twórczość jako alternatywa regresywna muzyka w której dominuje ciężkie brzmienie gitary i siła sekcji rytmicznej wspierana przez sampler tworzący niesamowity klimat.

Dziewiątą edycję Ost-Rocka zamknie koncert zespołu INKWIZYCJA! Klasycy gatunku hard core punk - mocne gitarowe riffy w połączeniu z motoryczną sekcją i tekstami Ex Perta sprawiają że ich twórczość jest absolutnie
nie do podrobienia!

Bilety jednodniowe do nabycia w dniu imprezy. Karnety dwudniowe do nabycia w Amfiteatrze oraz on-line szczegóły na www:

ostrockfest.wordpress.com oraz www.facebook.com/OstRockUF

przejdź do quizu Zagraj i odgadnij co to za zespół! Sprawdź się w naszym quizie!

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB