Eleni na koncercie "Przez Warmię do świętości"

2015-10-14 09:19:38 (ost. akt: 2015-10-15 14:22:24)
MuzykaKultura Olsztyn, hala Urania, al. Piłsudskiego 44 18 października 2015
Eleni na koncercie Przez Warmię do świętości

Autor zdjęcia: Aleksander Bartnikowski

Już w niedzielę (18 października 2015r.) koncert — dziękczynienie za Dar Świętego Jana Pawła II "Przez Warmię do świętości" podczas którego wystąpi Eleni. Koncert odbędzie w hali Urania w Olsztynie o godz. 17.

Sejm RP uchwalił rok 2015 — Rokiem Jana Pawła II. Posłowie zgodnie przyjęli uchwałę "w poczuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu, ale i całego współczesnego świata".

Wpisując się w tę inicjatywę, Stowarzyszenie "Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej" przygotowuje koncert "Przez Warmię do świętości" upamiętniający przesłanie jak i pobyt Św. Jana Pawła II w Olsztynie.

Wystąpi znana i niezwykle ceniona w Polsce Eleni. Jej rodzice, Perykles i Despina Milopulos, są emigrantami z Grecji, osiadłymi w Polsce w latach 50. Pierwszą płytę długogrającą "Po słonecznej stronie życia" Eleni nagrała w 1977 roku. Śpiewała piosenkę w czołówce polskiej wersji serialu Bouli i Pinokio.

W styczniu 1994 Eleni straciła swoją jedyną córkę – 17-letnią Afrodytę – zastrzeloną przez Piotra Gruchota, byłego chłopaka dziewczyny, który nie mógł pogodzić się z ich rozstaniem.

W 2006, z okazji 30-lecia pracy artystycznej, Eleni wydała książkę "Nic miłości nie pokona". Książka jest rozmową z o. Robertem Mirosławem Łukaszukiem z Biura Prasowego klasztoru jasnogórskiego o jej życiu, miłości, cierpieniu i rozmowach z Bogiem.

Zaproszenia do odbioru w:

- Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Warmińskiej, ul. Pieniężnego 22 (godz. 9-14)
- Księgarni Diecezjalnej, ul. Św. Barbary (godz. 10-17)

Zaproszenie jest cegiełką na cele charytatywne


przejdź do quizu Zagraj i odgadnij co to za zespół! Sprawdź się w naszym quizie!

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB