Pamięci Miry i Tadeusza. Piotr Nalepa w Mrągowie

2019-02-25 19:00:00 (ost. akt: 2019-02-25 19:19:45)
Muzyka 1 marca 2019
Pamięci Miry i Tadeusza. Piotr Nalepa w Mrągowie

Autor zdjęcia: Galeria Sowa

W piątek 1 marca Piotr Nalepa — syn Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy — będzie gościł w Mrągowie. Koncert zespołu Piotr Nalepa Breakout Tour odbędzie się w klubie Ceglana.

Na rok 2019 przypada 51. rocznica powstania grupy Breakout. Jest to niepowtarzalna okazja do przypomnienia twórczości zespołu — piosenek, których słuchaliśmy „kiedy byliśmy małymi chłopcami i dziewczynkami". Taką okazję do świętowania będą mieli fani muzyki zespołu podczas koncertu w Mrągowie. Wieczór z muzycznym projektem Piotr Nalepy Breakout Tour, czyli koncert pamięci Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy odbędzie się 1 marca w w mrągowskim klubie Ceglana o godz. 20.00. W bilety można się zaopatrzyć w klubie.

Mira i Tadeusz wiecznie żywi
Najlepsze lata polskiego rocka i polskiego bluesa utożsamiane są z Tadeuszem Nalepą i Mirą Kubasińską. Mimo, że oboje już nie żyją, na scenie są obecni za sprawą projektu pod nazwą Piotr Nalepa Breakout Tour. Piotr Nalepa, syn Tadeusza i Miry, wraz z Robertem Luberą, twórcą i liderem krakowskiej grupy Nie-bo, z sukcesem odtwarzają to, co było najlepsze w repertuarze zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy — piosenki na trwałe zapisane w historii polskiego rocka i bluesa.

Koncert zespołu Piotr Nalepa Breakout Tour to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich, ponieważ od lat Mira i Tadeusz występowali osobno (wyjątek stanowiły koncerty okolicznościowe). Teraz na koncercie można wysłuchać obok siebie między innymi „Modlitwy”, „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Na drugim brzegu tęczy”, „Gdybyś kochał hej”, „Poszłabym za tobą”, a także nowych wersji „Do kogo idziesz” i „Chciałabym być słońcem”.

Nowa Mira?
W rolę Miry Kubasińskiej, znanej niegdyś z bardzo dynamicznych, żywiołowych koncertów, wcieliła się niesamowita, obdarzona niezwykle mocnym, rockowym głosem wokalistka — Jean Lubera (córka Roberta). „Kwiaty nam powiędły”, „Poszłabym za Tobą”, „Gdybyś kochał, hej”, a przede wszystkim znakomicie zaśpiewana „Do kogo idziesz” to piosenki, które w wykonaniu Jean brzmią rewelacyjnie.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB