Neony i Hanza w Andergrancie

2015-11-16 09:41:58 (ost. akt: 2015-11-16 09:50:40)
Muzyka Nowy AnderGrant 22 listopada 2015 19:30
Neony i Hanza w Andergrancie

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Koncert w ramach trasy UNIFORM Tour 2015.

Nowy AnderGrant
22-11-2015 Bilety 15/25
przedsprzedaż biletów:
Klub Nowy ANDERGRANT (ul. Kołobrzeska 32)
Pub SARMATA (ul.Skłodowskiej 28)
Sklep muzyczny ROCKFAN (dom handlowy INKA)
oraz www.andergrant.com/bilety
19:00 otwarcie drzwi
19:30 koncety Hanza
20:30 koncert Neony


Zespół zadebiutował w Jarocinie w 2010 roku wygrywając konkurs młodych zespołów.
W lutym 2011 roku ukazała się pierwsza płyta „Niewolnicy Weekendu”, która zebrała wiele pochlebnych recenzji zarówno za świeże, energetyczne spojrzenie na gitarowy sound, jak i za niebanalne teksty opowiadające o miejskich meandrach i życiu na nieustającym twórczym haju. Neony poruszają się
w stylistyce indie popu, alternatywnego rocka, opartego na rytmicznych, tanecznych groovach.
Grupa wystąpiła m.in. na Opener Festiwal w 2011, dwukrotnie zagrała na Festiwalu w Jarocinie oraz wielu koncertach na dachu Red Bull Tourbus koncertując w całym kraju m.in.z Brodką.

Jesienią 2014 zespół Neony wystąpił na 20 koncertachz zespołem happysad i pokazał się 25 tysięcznej publiczności, która genialnie przyjęła zespół.
W czerwcu 2015 grupa podpisała kontrakt z jednąz największych wytwórni płytowych –Sony Music Poland.
31.07.2015 ukazała się druga płyta zespołu pt. UNIFORM nagrana w składzie TRIO. Nowe kompozycje wzbogacone są tym razem o instrumenty klawiszowe oraz bardziej przestrzennebrzmienia, jednak charakterystyczne taneczne groove'yi brzmienie gitary to cechy wciąż wyróżniające Neony. Za realizację albumu odpowiedzialni byli Marcin Gajko (Rojek, Mela Koteluk, Brodka) oraz Leszczek Biolik (Nowe Sytuacje, Republika, Obywatel G).

„Wrocławski zespół, który łączy w sobie zadziorność Nowej Fali z lat 80. z jej współczesnym wcieleniem zwanym drugą falą. Rytm piosenek i skandowane, bardzo udane teksty przywodzą na myśl twórczość Grzegorza Ciechowskiego, a to wrażenie sztafety pokoleń pogłębia jeszcze udział w nagraniu Leszka Biolika, basisty Republiki” - tak pisze o ostatniej płycie prasa.
Pierwszym singlem promującym nową płytę jest utwór pt.„Legalna Moskwa”, do którego powstał również teledysk. Piosenkę można często usłyszeć na antenie wielu stacji radiowych m. in: Eski Rock, Muzo.fm, Rock Radio, Antyradia czy Czwórki.

Aktualnie Neony ruszają w pierwszą samodzielną trasę koncertową pt. UniformTour 2015, która obejmuje ponad 20 miast w całej Polsce.

HANZA
Jest nas czterech: Bartek na garach, Tomek na gitarze, Marcin na basie i Piotrek na wokalu. Gramy rocka i wierzymy w dobrą energię na scenie!
W krótkim czasie istnienia zespołu (od 2012 r.) zdążyliśmy zdobyć kilka nagród i wyróżnień i odnieść kilka innych, mniejszych i większych sukcesów, m.in.:

- Występ w programie "Świat się kręci" na antenie TVP
- Zdobycie Nagrody Publiczności (czyli tej najważniejszej :)) na Bałtyk Festiwal 2014, gdzie zostaliśmy zaproszeni jako jeden z czterech artystów (wybranych spośród setki zgłoszeń!) i zagraliśmy koncert na nadmorskiej plaży!
- Na ogólnoświatowym festiwalu EMERGENZA dla kapel bez kontraktu, w drodze głosowania publiczności i jury zostaliśmy ogłoszeni najlepszym zespołem bez kontraktu na Mazowszu i trzecim najlepszym w kraju
- W maju 2015 zagraliśmy koncert jako Gość Specjalny na scenie legendarnego klubu SO36 w Berlinie, gdzie spotkaliśmy się z bardzo entuzjastyczną reakcją zarówno publiczności, jak i innych zespołów
- W lipcu 2015 podpisaliśmy pierwszy kontrakt na debiutancką płytę z wytwórnią Fonografika

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB