Koncert Edyty Geppert w Olsztynie

2015-12-11 13:53:53 (ost. akt: 2015-12-11 17:01:34) Artykuł sponsorowany
Muzyka 9 kwietnia 2016
Koncert Edyty Geppert w Olsztynie

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Recital z udziałem Piotra Matuszczyka ( fortepian) i Jerzego Szareckiego (trąbka), wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza.

Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitalesą rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka , a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego. Bardzo wiele piosenek z repertuaru Edyty Geppert wytrzymało próbę czasu i stało się evergreenami. Z tych prostych, melodyjnych, małych form słowno-muzycznych artystka wydobywa wielkie emocje, które udzielają się publiczności.

Recital Edyty Geppert to znakomita okazją do spotkania z Jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. Kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku – Mariana Hemara. To niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.


09.04.2016 r. (sobota) godz. 19.00
Centrum Konferencyjno Szkoleniowe UWM, ul. Dybowskiego 11, Olsztyn

Bilety do nabycia w Biurze Ogłoszeń Gazety Olsztyńskiej
ul. Partyzantów 71, tel. 89 527 35 70

oraz u organizatora tel. 794 759 447 Sprzedaż internetowa: www.teatrsmiechu.pl ( bez prowizji), www.kupbilecik.pl,

Bilety w cenie: 85,- 75,-
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB