W sobotę 11. Zimowy Bieg Sasinów w Wysokiej Wsi, zapraszamy

2016-02-03 09:15:05 (ost. akt: 2016-02-03 08:12:44)
SportW plenerze 6 lutego 2016
W tym roku ze śniegiem może być słabo, ale 11. Zimowy Bieg Sasinów odbędzie się

W tym roku ze śniegiem może być słabo, ale 11. Zimowy Bieg Sasinów odbędzie się

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Mimo że nie ma wystarczającej ilości śniegu, to 11. edycja Zimowego Biegu Sasinów odbędzie się. Wszystkich miłośników biegania na nartach i nie tylko zapraszamy w sobotę (6 lutego) do Wysokiej Wsi. Początek o godz. 11.

- Będzie to jednak bieg na nogach oraz po raz pierwszy w formule nordic walking – informuje Jacek Tracz, organizator biegu ze Stowarzyszenia Miłośników Wzgórz Dylewskich. - Amatorzy nordic walking wystartują tylko na dystansie 5 kilometrów. Te zawody poprowadzi certyfikowany instruktor -wykładowca Polskiego Związku Nordic Walking.

W tym roku zmieniona została lokalizacja startu 11. Zimowego Biegu Sasinów. Zawodnicy wystartują przy Rybakówce Hotelu Dr Irena Eris w Wysokiej Wsi. Miejsca parkingowe przygotowane zostaną przy Hotelu  i przy Starej Szkole. Oba obiekty w Wysokiej Wsi. Biuro zawodów będzie działało od godz. 9 w Rybakówce.

- Zapraszamy wszystkich miłośników biegania jak i „kijków” do udziału w zawodach i do rywalizacji lub odbycia treningu w najbardziej górskich warunkach naszego województwa – zachęca Jacek Tracz. - Zawody rozgrywane są w ramach Mazury Loppet Cup .