Street art. W Olsztynie powstanie mural na Noce Bluesowe

2016-07-12 11:48:29 (ost. akt: 2016-07-12 12:10:00)
Kultura Olsztyn, plac przy Galerii Sowa 15 lipca 2016
Street art. W Olsztynie powstanie mural na Noce Bluesowe

Autor zdjęcia: Archiwum Organizatora

W tym roku na uczestników Olsztyńskich Nocy Bluesowych czeka wyjątkowa atrakcja - street artowe malowanie. W ten piątek (15.07) w Olsztynie przy Galerii Sowa powstanie wyjątkowy mural tworzony przy muzyce zespołu GRUFF! To jeden z elementów konkursu Olsztyn Street Art Garden.

Malowanie podczas Nocy Bluesowych to jedno z wydarzeń promujących drugą edycję konkursu Olsztyn Street Art. Garden. Każda osoba, która ma pomysł może się wykazać, a nasze miasto wzbogaci się o kolejne dzieła street artowe.

– W piątek (15 lipca) o godzinie 14.30, spotykamy się przy Galerii Sowa i tam miksujemy street art z bluesem. Będziemy malować bluesowy mural, a w trakcie jamował będzie zespół GRUFF! – wyjaśnia Andrzej Sadowski, pomysłodawca olsztynstreetart.pl.

Bluesowe malowanie to jeden z elementów konkursu Olsztyn Street Art Garden. Prace można realizować do 9 sierpnia. Forma prac jest nieograniczona – mogą to być tradycyjne graffiti, murale, ale również różnego rodzaju instalacje w przestrzeni miejskiej czy szablony. - W konkursie mogą wziąć udział zarówno osoby pełnoletnie, jak i te które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia ale mają zgodę opiekunów prawnych. W zgłoszeniu do konkursu trzeba min. podać lokalizację pracy (którą organizator musi zaakceptować) i wstępny szkic – zapowiadają organizatorzy.

Zgłoszenia można wysyłać do 9 sierpnia poprzez stronę http://olsztynstreetart.pl/konkurs. Wszystkie prace zgłoszone do konkursu oceni jury, a wyniki zostaną ogłoszone kilkanaście dni później na specjalnej imprezie. Pula nagród dla najlepszych twórców to w sumie 8 tysięcy złotych i upominki.

Malowanie Street Artu odbędzie się o godzinie 14.30. Prace powstaną na specjalnych płytach, które trafią do olsztyńskiego MOK


*********

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB