Zaczęło się! Gwiazdy zagrają na Olsztyńskich Nocach Bluesowych 2016

2016-07-15 14:19:43 (ost. akt: 2016-07-15 14:16:14)
Zaczęło się! Gwiazdy zagrają na Olsztyńskich Nocach Bluesowych 2016

Podczas Olsztyńskich Nocy Bluesowych 2015 w amfiteatrze im. Czesława Niemena wystąpił zespół Jan Gałach Band

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Zagraniczne gwiazdy, warsztaty gitarowe, spotkania z artystami — zaczęły się Olsztyńskie Noce Bluesowe 2016. Sprawdź, kto zagra na scenie głównej, zobacz pełen program festiwalu.

W piątek (15 lipca) na scenie głównej festiwalu Olsztyńskie Noce Bluesowe zobaczymy trzech artystów, którzy nigdy wcześniej nie grali w Polsce. Jako pierwszy wystąpi Amerykanin z Ohio, Noah Wotherspoon. Gitarzysta, autor tekstów i kompozytor zaczął grać na gitarze już jako nastolatek. W 2009 roku razem z basistą Robem Thaxtonem i perkusistą Brianem Aylorem założył zespół i rozpoczął trasę po całym kraju. Pierwsza nagroda trafiła w jego ręce w 2015 roku. Jury International Blues Challenge uznało go za najlepszego gitarzystę. W tym roku na rynku ukazał się debiutancki album zespołu Noah Wotherspoona pod tytułem "Mystic Mud" i od razu został okrzyknięty przez Cincy Blues Society za najlepszy krążek własnej produkcji.


Po Wotherspoonie na scenie głównej w olsztyńskim amfiteatrze pojawi się Brazylijczyk Igor Prado, który w grze na gitarze zakochał się w wieku 11 lat. Jako leworęczny samouk zaczął grać na instrumencie odwróconym do góry nogami, z najcieńszą struną u góry. Oczarowany bluesem postanowił zacząć studiować muzykę i zająć się graniem na poważnie. Obecnie gra na gitarze w zespole Prado Blues Band, która miksuje dźwięki bluesa, swingu i r'n'b.


Trzecim artystą piątkowych koncertów Olsztyńskich Nocy Bluesowych będzie kobieta. Wokalistka i autorka tekstów Karen Lovely pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, ma na koncie wiele nagród, a jej niepowtarzalny styl powala na kolana międzynarodowe jury najważniejszych bluesowych konkursów i rankingów. Jej utwory znajdują się w pierwszej dziesiątce hitów najczęściej granych przez stacje radiowe w USA i Kanadzie.


Olsztyńskie Noce Bluesowe to jeden z najstarszych i najpopularniejszych festiwali bluesowych w Polsce. Istnieje od 1984 roku i od początku kreuje muzyczną historię bluesowego grania w naszym kraju.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja to przede wszystkim koncerty zagranicznych artystów, którzy nigdy wcześniej nie występowali w naszym kraju, oraz czołowych, krajowych przedstawicieli bluesa. Ale blues to nie tylko muzyka. To także okoliczności do spotkań, w tym międzypokoleniowych, snucia opowieści i zabawy.

Bluesowe karaoke i dyskoteka, spotkania z artystami, prelekcja na temat Buddy’ego Guya, warsztaty płaskorzeźby i gitarowe, teatr cieni, ścianka streetartowa — tak bogatych Olsztyńskich Nocy Bluesowych jeszcze nie było!


Więcej szczeółów o artystach i cały prgram festiwalu znajdziecie tutaj >>> Jubileuszowe Noce Bluesowe


Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Warmiak #2027770 | 109.241.*.* 15 lip 2016 15:44

    Ot k...a atrakcja na miarę stolicy regionu ...

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)