Drogi Czytelniku,

Cieszymy się, że odwiedzasz nasze serwisy internetowe. Nasz zespół redakcyjny cały czas pracuje nad tym, żeby móc dostarczać Ci jeszcze lepsze materiały dziennikarskie i oferować jeszcze lepsze usługi. Abyśmy mogli nadal to robić, potrzebujemy Twojej zgody. Dzięki niej będziemy mogli dostosowywać nasze strony pod Twoje preferencje i potrzeby oraz emitować Ci reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań i zachowań w Internecie. Twoja prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych są dla nas niezwykle istotne – nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Pamiętaj, że Twoje dane są u nas bezpieczne, a udzieloną zgodę możesz wycofać w każdej chwili zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

W JAKIM CELU PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

Twoje dane (w tym pliki cookies) wykorzystujemy w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym do badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www.

KTO JEST ADMINISTRATOREM DANYCH?

Administratorem danych osobowych jest Grupa WM Sp. z o.o.

JAKIE MASZ PRAWA?

Możesz w każdej chwili:

Więcej informacji nt. Twoich danych i naszej troski o nie znajdziesz w Polityce Bezpieczeństwa.

Nie pokazuj więcej tej informacji

Dni Jakubowe. Dzień czwarty

2016-07-18 12:16:02 (ost. akt: 2016-07-18 13:59:44)
Muzyka 25 lipca 2016
Dni Jakubowe. Dzień czwarty

To już czwarty dzień obchodów Dni Jakubowych. XXXVIII Olsztyńskie Koncerty Organowe im. Feliksa Nowowiejskiego.

Koncert odbędzie się 25 lipca w bazylice konkatedralnej św. Jakuba przy ul. Staszica o godzinie 19.45.

Koncert Jakubowy w ramach Dni Jakubowych: Tryptyk Rzymski – do poezji Jana Pawła II
Muzyka: Fryderyk Stankiewicz
Recytator: Adam Szymański

Wystąpią:
Andrzej Chorosiński – organy
Fryderyk Stankiewicz – instrumenty klawiszowe
Romuald Szałek – flety podłużne, instrumenty perkusyjne

Wokaliści z Kalisza:
Sylwia Feldmann
Magdalena Michalak
Adam Michalak
Katarzyna Regulska
Eryk Szolc

Olsztyńskie Koncerty Organowe to festiwal z tradycją – pierwszy koncert odbył się na wyremontowanych organach Truszczyńskiego już w grudniu 1978 roku, a pierwszy „pełny sezon” w 1979 roku, choć z konieczności nie mógł być jeszcze tak ukształtowany, jak obecny. Początki zawdzięczamy prof. Feliksowi Rączkowskiemu oraz ówczesnemu proboszczowi parafii katedralnej św. Jakuba, ks. infułatowi Tadeuszowi Borkowskiemu.

Niebawem obowiązki kierownika artystycznego przyjął ad. Andrzej Chorosiński w Akademii Muzycznej w Warszawie – absolwent prof. Rączkowskiego i sprawował tę funkcję blisko 20 lat. Lata 80. i 90. to okres, w którym, pomimo burzliwych i pod wieloma względami kryzysowych czasów, odbyło się u nas wiele ciekawych koncertów z udziałem uznanych wirtuozów polskich i zagranicznych, choć wtedy jeszcze, nie da się ukryć, impreza wyglądała bardziej na „parafialną” niż „miejską”. Zdążyła się jednak zakorzenić w świadomości olsztynian i turystów, a letnie niedziele, po wieczornej mszy świętej, stały się dla melomanów swego rodzaju „punktem obowiązkowym”.

Następne koncerty odbędą się 7, 14, 21, 28 sierpnia.



Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB