Kartaczewo 2016 przeszło do historii Gołdapi

2016-08-07 17:44:30 (ost. akt: 2016-08-08 13:13:43)
Zwycięzca II miejsca Michał miał wspaniały fanklub rodzinny. Na zdjęciu z ciocią, wujkiem, rodzicami i młodszą siostrą Eleną

Autor zdjęcia: Iwona Wiszniewska - Ropel

W niedzielę gołdapianie i goście świetnie się bawili w Gołdapi podczas Kartaczewa 2016.

Była muzyka, dobre jedzenie i wyśmienite towarzystwo - czego chcieć więcej? Pogoda też dopisała!

Mistrzostwa świata w jedzeniu kartaczy rozegrano w trzech kategoriach. Wśród dzieci zwyciężył Adam Andryszczyk z Raczek, który zjadł kartacza w 50,3 sekundy. Tylko o kilka sekund wolniejszy był Michał Pilochowski z Wrocławia. Trzecie miejsce zajął Piotr Sobolewski z Gołdapi.

W kategorii kobiet triumfowała Maria Charkiewicz z Mieduniszek, która zjadła kartacza w 21,8 sekund. Jej kuzynka Teresa Perżyło z Gołdapi była druga (43 s), a trzecie miejsce zajęła Iwona Dawid z Zabrza.

Wśród mężczyzn triumfował Dariusz Jadeszko z Gołdapi (zjadł dwa kartacze w 53,4 s), drugi był Paweł Perżyło z Gołdapi, a trzeci Waldemar Sikorski, który do Gołdapi przyjechał rowerem z Głogowa (prawie 1000 km).

Mistrzem Kartaczy 2016, zdaniem jury, została restauracja "Matrioszka". Pokonała pięć innych firm gastronomicznych.

Natomiast najsmaczniejsze “kartacze domowe” przygotowała Lucyna Sowul z Żytkiejm, drugie miejsce zajęła Katarzyna Matyszczyk z Gołdapi, a trzecie Tadeusz Rydzewski z Żytkiejm. W tej kategorii jurorem była publiczność.