Lao Che/Tropy/Parabola na wyjątkowym koncercie "#madeinostroda"

2016-08-22 13:47:45 (ost. akt: 2016-08-22 12:50:56)
Muzyka 9 września 2016
Lao Che/Tropy/Parabola na wyjątkowym koncercie #madeinostroda

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

W wyjątkowej scenerii dziedzińca ostródzkiego zamku wyjątkowy koncert. Na scenie LAO CHE/TROPY/PARABOLA ... słowem: dźwięk - obraz -światło w idealnej harmonii. 9 września na dziedzińcu zamkowym w Ostródzie odbędzie się wyjątkowy koncert pod hasłem „#madeinostroda".

LAO CHE to płocki zespół założony w 1999 roku. Od tego czasu wydał 6 albumów. Ich pomysł na muzykę to ciągłe poszukiwanie nowych form artystycznego wyrazu, odkrawanie nowych możliwości brzmieniowych starych analogowych instrumentów. Znakiem rozpoznawczym są koncept-albumy takie jak: „Gusła”, „Gospel” , „Powstanie Warszawskie” czy najnowsza płyta ”Dzieciom”. Choć tytuł najnowszego wydawnictwa nawiązuje do Brzechwy i jego "Brzechwa dzieciom", nie jest to wcale płyta dla dzieci. To płyta dla dorosłych dzieci, dla tych, którzy mają dzieci i dla wszystkich, którzy byli kiedyś dziećmi. Spięty prezentuje głęboką problematykę codzienności w tonie zatroskanym, z pewną dozą dydaktyzmu - co pozostaje w kontraście do warstwy muzycznej. Jest to najbardziej spontanicznie i żywiołowo stworzona płyta w dotychczasowym dorobku grupy, a do tego bardzo melodyjna i śpiewna. Produkcją płyty "Dzieciom" zajął się Piotr "Emade" Waglewski. Zespól jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w tym między innymi: „Złoty Baczek” 2006 „Mateusz” Trójki za płytę „Gospel” Nagroda Artystycznej Miasta Torunia im. Ciechowskiego „Gwarancje Kultury” TVP Kutia Muzycy zespołu zostali uhonorowani Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W 2016 roku zespół zdobył Fryderyka w kategorii „Najlepsza płyta rock, metal, punk”

TROPY - to nowy projekt muzyczny Artura Maćkowiaka i Bartka Kapsy, znanych z takich zespołów jak Something Like Elvis, Contemporary Noise Sextet, Innercity Ensemble czy Potty Umbrella. Debiutancka płyta “Eight Pieces” zawiera muzykę inspirowaną eksperymentalnymi filmami Pedra Fereiry. Daje się wyczuć, że te utwory to wypadkowa doświadczeń obu muzyków, zebranych podczas grania we wcześniejszych zespołach. Słychać w niej czujną improwizację, psychodeliczne syntezatory, jazzujące rytmy i noisowe gitary. Chociaż każdy z tych ośmiu utworów to oddzielna historia, inny klimat, inne emocje, to ma się poczucie, że to jedna spójna opowieść.

PARABOLA to połączenie wielu muzycznych doświadczeń i inspiracji. Muzycy zespołu udzielali się w wielu projektach takich jak Heretic, Johny Tomala, Thule, Bohema, Iland... Mówi się czasem, że nie ma prawd...jest tylko optyka. Każdy ma swoją. Inspiruje nas perspektywa, sposób postrzegania wielu rzeczy przez pryzmat "dotykających" nas wydarzeń. Jak bardzo optyka nas zmienia wiemy już od dawna - jak bardzo jeszcze zmieni - czas pokaże. Zabieramy samych siebie i słuchaczy w świat wielu perspektyw, pryzmatów, emocji i dziwnych zjawisk.

bilety: 20 zł(przedsprzedaż)/30 zł (w dniu koncertu) link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/243817389332327

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB