Noc Naukowców w Olsztynie! Wyjątkowe wydarzenie pełne atrakcji

2016-09-19 20:32:42 (ost. akt: 2016-09-30 14:31:11)
Inne Olsztyn 30 września 2016
Noc Naukowców w Olsztynie! Wyjątkowe wydarzenie pełne atrakcji

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Jeden dzień, trzy lokalizacje, niezliczona ilość wybuchowych wrażeń. 30 września Olsztyn zamieni się w europejską stolicę nauki. W tym roku hasło nocy naukowców to FUSION2NIGHT. Szczypta gwiazd m.in. Łukasz Jakóbiak, kabaret Chatelet, odrobina wiedzy sprzed lat plus triki fizyki i mamy mieszkankę, która sprawi, że inaczej spojrzysz na otaczający nas świat. Zobacz program Europejskiej Nocy Naukowców 2016 w Olsztynie!

Noc naukowców staruje w piątek (30 września) o godz. 10. Uwaga! W kilku miejscach jednocześnie odbędą się spotkania, pokazy, warsztaty, czytanki, występy kabaretowe... To czas na zabawę dla całych rodzin. Ważne, żeby wcześniej zaplanować sobie, gdzie i kiedy trzeba się przemieścić.

Atrakcje będą odbywały się w dwóch turach. Pierwsza będzie trwała od godz. 10 do 14. Druga wystartuje o godz. 16 i potrwa aż do godz. 22. Bazy spotkań zorganizowano wokół trzech lokalizacji: przy ul. Bydgoskiej (OSW i PAN), w centrum miasta (Stary Ratusz, Piłsudskiego i Żołnierska) oraz w Kortowie (ul. Oczapowskiego i Obitza).

Poniżej szczegółowy program wydarzeń Europejskiej Nocy Naukowców 2016 w Olsztynie aż w trzech lokalizacjach. Spis jest długi i alfabetyczny - wybierz wydarzenie, sprawdź godzinę i lokalizację!



PROGRAM EUROPEJSKIEJ NOCY NAUKOWCÓW W OLSZTYNIE
30 września, godz. 10-22


Atrakcje będą odbywały się w godzinach 10:00-14:00 oraz 16:00-22:00 jednocześnie w Kortowie, na OSW i w Instytucie PAN. Uwaga! Spis atrakcji jest alfabetyczny.




Atrakcje przy ulicy Bydgoskiej


20 m2 Łukasza Jakóbiaka — OSW, Bydgoska 33, budynek D, Hala sportowa / wszyscy / Początek: godz. 17:00

A może to celiakia? — OSW, Bydgoska 33, budynek E, sala 10 / dorośli / Początek: godz. 16:00

Abecadłowa baloniada - Magiczny balonik — OSW, Bydgoska 33, budynek E, sala 108 / wszyscy / Początek: godz. 16:00

Anatomia zmysłów — OSW, Bydgoska 33, budynek C, sala 132 / bez ogr. / Początek: godz. 10:00

Aqua fitness — OSW, Bydgoska 33, Pływalnia / gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 18:00

Atlas chmur — OSW, Bydgoska 33, budynek E, aula im. W. Ciczkowskiego (sala 100) / liceum, dorośli / Początek: godz. 22:00

Baw się i ucz! — OSW, Bydgoska 33, Stadion sportowy / dzieci w wieku przedszkolnym, kl. I-III, kl. IV-VI / Początek: godz. 10:00

Było sobie życie... w szkle — PAN, Bydgoska 5A, sala 6 / gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: gosz. 10:00

Co badamy, jak badamy gdzie badamy - wycieczka po Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie — PAN, ul. Bydgoska 7, zbiórka na placu przed budynkiem / wszyscy / Początek: godz. 10:15

Czary-mary na dobraNOC — OSW, Bydgoska 33, budynek E, sala 103 / wszyscy / Początek: godz. 16:00

Czy twardo stąpam po ziemi? — OSW, Bydgoska 33, budynek E, Centrum Postawy Ciała, sala 5 / kl. IV-VI, gimnazjum / Początek: godz. 10:00

Dlaczego marchewka jest pomarańczowa, a liście zielone? - obserwacje mikroskopowe — OSW, Bydgoska 33, budynek B, sala 117 / kl. IV-VI, gimnazjum / Początek: godz. 16:00

DNA - dlaczego każdy z nas jest wyjątkowy? — PAN, Bydgoska 7, sala C34 / kl. I-III, kl. IV-VI, gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 10:45

Dowody zbrodni — PAN, Bydgoska 7, sala B21 / kl. IV-VI, gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 10:00

Dzieci dzieciom - triki fizyki — OSW, Bydgoska 33, budynek C, sala 027 / kl. I-III / Początek: godz. 10:00

Elektroforeza - brzmi tajemniczo — PAN, Bydgoska 7, sala C6 / gimnazjum, liceum / Początek: godz. 10:00

FitoZOO — PAN, Bydgoska 7, plac przed budynkiem / wszyscy / Początek: godz. 10:00

Generator Van de Graaffa — OSW, Bydgoska 33, budynek C, sala 224 / wszyscy / Początek: godz. 10:00

Ile białka jest w komosie ryżowej albo sorgo? — OSW, Bydgoska 33, dziedziniec / kl. I-III, kl. IV-VI, gimnazjum / Początek: godz. 10:00

Jak pachnie pieczenie chleba — Piekarnia Cymes, Bydgoska 35 / kl. I-III, kl. IV-VI, gimnazjum / Początek: godz. 10:30

Jak silne są moje mięśnie? — OSW, Bydgoska 33, budynek E, Centrum Rehabilitacji Biernat / gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 10:00

Jaką moc ma moje ciało? — OSW, Bydgoska 33, budynek E, Centralne Laboratorium Badawcze, sala 7 / wszyscy / Początek: godz. 10:00

Kabaret Formacja Chatelet — OSW, Bydgoska 33, budynek D, Hala sportowa / wszyscy / Początek: godz. 20:00

Konstrugetti - konstrukcje mostowe z makaronu — OSW, Bydgoska 33, budynek C, sala 24 / kl. I-III, kl. IV-VI, gimnazjum / Początek: godz. 11:30

Koszykówka z innej perspektywy — OSW, Bydgoska 33, Hala sportowa / wszyscy / Początek: godz. 11:00

Labirynt pokarmowy — OSW, Bydgoska 33, parking przed budynkiem / wszyscy / Początek: godz. 10:00

Las w szkatułce — PAN, Bydgoska 7, plac przed budynkiem / wszyscy / Początek: godz. 10:00

Leśna sieć — PAN, Bydgoska 7, plac przed budynkiem / kl. IV-VI, gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 12:00

Mądre odchudzanie z Konradem Gacą — OSW, Bydgoska 33, budynek E, aula im. W. Ciczkowskiego (sala 100) / wszyscy / Początek: godz. 18:00

Medaka Oryzias latipes - japońska ryżanka — PAN, Bydgoska 7, plac przed budynkiem / wszyscy / Początek: godz. 10:00

Mikroskopowe wycinanki — PAN, Bydgoska 7, sala B22 / dzieci w wieku przedszkolnym, kl. I-III, kl. IV-VI / Początek: godz. 16:00

MikroZOO — OSW, Bydgoska 33, parking przed budynkiem / wszyscy / Początek: godz. 10:00

Misja na Marsa — OSW, Bydgoska 33, budynek C, sala 29 / kl. I-III, kl. IV-VI, gimnazjum, liceum / Początek: godz. 18:30

Mobilne Kino 5D — OSW, Bydgoska 33, parking przed budynkiem / kl. I-III, kl. IV-VI, gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 10:00

Mobilne laboratorium - dziś w Tatrach, jutro nad Bałtykiem — PAN, Bydgoska 7, plac przed budynkiem / wszyscy / Początek: godz. 10:00

Muzykalne eksperymentowanie - koncert — OSW, Bydgoska 33, budynek E, aula im. W. Ciczkowskiego (sala 100) / wszyscy / Początek: godz. 20:00

Mydlane laboratorium — OSW, Bydgoska 33, parking przed budynkiem / kl. IV-VI, gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 16:00

Myj ręce i bądź zdrów — OSW, Bydgoska 33, parking przed budynkiem / kl. I-III, kl. IV-VI, gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 10:00

Naturalnie dla skóry - kremy DIY — OSW, Bydgoska 33, parking przed budynkiem / kl. IV-VI, gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 16:00

Nauka sztuki latania - powietrzna ścieżka akrobatyczna — OSW, Bydgoska 33, Stadion sportowy / kl. I-III, kl. IV-VI, gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 11:00

(NIE)OCZYwiste METAMORFOZY — PAN, Bydgoska 7, sala C25 / kl. I-III, kl. IV-VI / Początek: godz. 10:00

Nowoczesne technologie w digitalizacji 3D — OSW, Bydgoska 33, budynek C, 134 / kl. IV-VI, gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 10:00

Pierwsza pomoc - mój pierwszy odruch — OSW, Bydgoska 33, budynek C, sala 223, sala 225 / kl. I-III, kl. IV-VI, gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 10:00

Piękniejsza strona chemii — OSW, Bydgoska 33, budynek E, sala 103 / gimnazjum, liceum / Początek: godz. 10:00

Projektowanie DNA — PAN, Bydgoska 7, plac przed budynkiem / wszyscy / Początek: godz. 10:00

Ptasia Akademia Fundacji Albatros — PAN, Bydgoska 7, plac przed budynkiem / kl. I-III, kl. IV-VI / Początek: godz. 17:00

Rakietowe szlaki — OSW, Bydgoska 33, budynek C, sala 27 / kl. IV-VI, gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 20:30

Science Roast — OSW, Bydgoska 33, budynek E, aula im. W. Ciczkowskiego (sala 100) / dorośli / Początek: godz. 20:00

Skąd wiem, że ja to ja? Kilka słów o świadomości cielesnej — OSW, Bydgoska 33, budynek C, sala 24 / wszyscy / Początek: godz. 16:00

Smakowite bakterie — OSW, Bydgoska 33, budynek C, sala 131 / wszyscy / Początek: godz. 16:00

SMARTne materiały magnetyczne — OSW, Bydgoska 33, budynek C, sala 26 / kl. I-III, kl. IV-III, gimnazjum / Początek: godz. 10:00

Spotkanie autorskie z Tomaszem Jastrunem — OSW, Bydgoska 33, Biblioteka / gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 17:00

Stworkowe kino — OSW, Bydgoska 33, budynek E, aula im. W. Ciczkowskiego (sala 100) / wszyscy / Początek: godz. 10:00

Sztuka rozdziału molekuł — PAN, Bydgoska 7, sala A17 / gimnazjum, liceum / Początek: godz. 10:00

Ślimaka Kulinarna Podróż — OSW, Bydgoska 33, dziedziniec / wszyscy / Początek: godz. 17:00

Teatr od kulis - spotkanie z Marcinem Kiszlukiem — OSW, Bydgoska 33, Biblioteka / kl. I-III, kl. IV-VI, gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 16:00

Teddy Eddie — OSW, Bydgoska 33, budynek C, sala 223 / dzieci w wieku przedszkolnym / Początek: godz. 18:30

Touch tank - dotknij rybę — PAN, Bydgoska 7, plac przed budynkiem / wszyscy / Początek: godz. 10:00

Transplantologia i ja — OSW, Bydgoska 33, budynek C, sala 27 / gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 10:00

W warsztacie fotografa — OSW, Bydgoska 33, budynek C, sala 030 / liceum, dorośli / Początek: godz. 12:00

Warsztaty ceramiczne — OSW, Bydgoska 33, dziedziniec / kl. I-III, kl. IV-VI, gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 10:00

Wirusowe bioczujniki — OSW, Bydgoska 33, budynek C, sala 131 / gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 10:00

Zbuduj dom dla czworonoga — PAN, Bydgoska 7,10-243 Olsztyn), plac przed budynkiem / wszyscy / Początek: godz. 16:30

Zdrowie i uroda skóry - badanie skóry — OSW, Bydgoska 33, 10-243 Olsztyn), budynek E, sala 11 / liceum, dorośli / Początek: godz. 16:00

Zdrowie i uroda skóry - profesjonalny makijaż — OSW, Bydgoska 33, budynek E, sala 11 / liceum, dorośli / Początek: godz. 16:00

Ziarenka w kosmosie — OSW, Bydgoska 33, budynek C, sala 29 / kl. I-III / Początek: godz. 10:00

Złap wiatr w żagle — OSW, Bydgoska 33, Stadion / wszyscy / Początek: godz. 10:00

Zobacz antyoksydanty w swoim soku - sam go przetestuj! — OSW, Bydgoska 33, dziedziniec / kl. IV-VI, gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 16:00

Życie jezior - podróże filmowe — OSW, Bydgoska 33, budynek C, sala 25 / wszyscy / Początek: godz. 10:00



ATRACKJE W CENTRUM OLSZTYNA


Abecadłowa baloniada - Magiczny balonik — Centrum Handlowe Aura, Al. Piłsudskiego 16, Biblioteka Abecadło / kl. I-III / Początek: godz. 10:00

Czarowanie eksperymentami — Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Kościuszki 70, sala gimnastyczna / kl. I-III, kl. IV-VI / Początek: godz. 10:00

Drony w Muzeum Nowoczesności — Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Muzeum Nowoczesności - Tartak Raphaelsohnów, ul. Knosały 3b / kl. I-III, kl. IV-VI, gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 11:00

Działalność Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie — Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Muzeum Nowoczesności - Tartak Raphaelsohnów, ul. Knosały 3b, plac przy muzeum / gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 10:00

Ebru - turecka technika malowania na wodzie — Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, Pracownia Konserwacji Zbiorów, ul. 1 Maja 5, sala 12 / kl. I-III, kl. IV-VI, gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 10:00

Have fun with English :-) — Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Kościuszki 70, sala gimnastyczna / kl. I-III / Początek: godz. 10:00

Innowacyjność sprzed stu lat — Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Muzeum Nowoczesności - Tartak Raphaelsohnów, ul. Knosały 3b / gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 12:30

Mieszkańcy "niebieskiego szlaku" w Lesie Miejskim — Las miejski, zbiórka przed budynkiem Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych - dawny WDK, ul. Parkowa 1 / kl. I-III, kl. IV-VI, gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 10:00

Mikroświat oczami naukowców — Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, Stary Ratusz, ul. Stare Miasto 33, czytelnia (1. piętro) / wszyscy / Początek: godz. 9:00

Moje Tatry — Biblioteka "Planeta 11", Al. Piłsudskiego 38 / wszyscy / Początek: godz. 10:00

O rety! Tablety! — Biblioteka "Planeta 11", Al. Piłsudskiego 38 / gimnazjum, liceum / Początek: godz. 10:00

Od autora do czytelnika, czyli jak powstaje książka — Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, Muzoteka, ul. 1 Maja 5, sala 3 / kl. I-III, kl. IV-VI, gimnazjum / Początek: godz. 10:00

Od starodruku do pdf, czyli WMBC od podszewki — Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, Dział Promocji, ul. 1 Maja 5, sala 108 / kl. I-III, kl. IV-VI, gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 10:00

Pasożyty - bliżej niż myślicie! — UWM, Wydział Nauk Medycznych, Katedra Biologii Medycznej, ul. Żołnierska 14C, sala 115 / kl. I-III, kl. IV-VI / Początek: godz. 10:00

Podróż do świata sztuki — Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Kościuszki 70, sala gimnastyczna / kl. I-III, kl. IV-VI / Początek: godz. 10:00

Polska Akademia Nauk w Olsztynie - tu dbamy o Twoje zdrowie! — Plac przed Tartakiem Raphaelsohnów, ul. Ryszarda Knosały 3B / bez ograniczeń / Początek: godz. 10:00

Przywrócone życie jeziora — Las miejski, zbiórka na moście nad jeziorem Długim w Olsztynie / kl. I-III, kl. IV-VI, gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 14:15

Tkanki ze szkła — Urząd Marszałkowski, Galeria Marszałkowska, ul. Emilii Plater / wszyscy / Początek: godz. 8:00

Uniwersytety jako źródła nauki i kultury — Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, Stary Ratusz, ul. Stare Miasto 33, 1. piętro (gabloty) / wszyscy / Początek: godz. 9:00

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o małych krwiopijcach - kleszcze, pchły, wszy i inne — UWM, Wydział Nauk Medycznych, Katedra Biologii Medycznej, ul. Żołnierska 14C, sala 218 / kl. I-III, kl. IV-VI / Początek: godz. 10:00

Zachowany dźwięk - wczoraj, dziś, jutro... — Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, Muzoteka, ul. 1 Maja 5, parter (gabloty) / gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 10:00

Zobacz, co kryje nasz magazyn - Moc naukowców — Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, Stary Ratusz, ul. Stare Miasto 33, Wypożyczalnia Literatury Pięknej i Obcojęzycznej / wszyscy / Początek: godz. 9:00



ATRAKCJE W KORTOWIE


Astronomia w Bibliotece — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, taras (3. piętro) / wszyscy / Początek: godz. 18:00

Atlas geograficzny Polski z zasobów Internetowych — UWM, Centrum Nauk Humanistycznych, ul. K. Obitza 1, sala 39 / gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 10:00

BELFER. Monodram w wykonaniu Wojciecha Pszoniaka — UWM, Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe, ul. Dybowskiego 11, Aula Kongresowa / wszyscy / Początek: godz. 19:00

Bioluminescencja, czyli emisja światła przez żywe organizmy — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, sala 116 / gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 18:00

Biopaliwa - nadzieje i ograniczenia — UWM, Wydział Biologii i Biotechnologii, Katedra Biochemii, ul. Oczapowskiego 1A, sala 325 / gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 10:00

Bioróżnorodność na dachówkach malowana — UWM, Biblioteka Uniwersytecka (ul. Oczapowskiego 12B, hol / wszyscy / Początek: godz. 10:00

Co o śmieciach każdy wiedzieć powinien? — UWM, Centrum Nauk Humanistycznych, ul. K. Obitza 1, Aula (sala 37) / wszyscy / Początek: godz. 12:00

Cyberoko — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, hol / wszyscy / Początek: godz. 16:00

Czego uczą nas dzieje Polski: stulecie 1916-2016? — UWM, Centrum Nauk Humanistycznych, ul. K. Obitza 1, sala 109 / gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 11:30

Czy ekonomiści grają w gry? — UWM, Wydział Nauk Ekonomicznych, Katedra Makroekonomii, ul. Prawocheńskiego 19, sala 206 / gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 10:00

Czy gry trenują umysł? — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, antresola / wszyscy / Początek: godz. 16:00

Czy grzyby potrzebne są roślinom? — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, sala 116 / kl. IV-VI, gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 16:00

Czy kawa jest zawsze kawowa
>> Sesja 10-14: UWM, Wydział Biologi i Biotechnologii, Katedra Botaniki i Ochrony Przyrody, Pl. Łódzki 1, sala 102
>> Sesja po 16: UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, hol / kl. I-III, kl. IV-VI, gimnazjum, liceum, dorośli

Czy można zobaczyć DNA? — UWM, Wydział Biologii i Biotechnologii, Katedra Fizjologii Zwierząt, ul. Oczapowskiego 1A, sala 224, sala 226 / gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 10:00

Czy myślenie logiczne można ćwiczyć? — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, hol / wszyscy / Początek: godz. 16:00

Czy wszystkie soki są tak samo wartościowe? — UWM, Wydział Nauki o Żywności, Katedra Towaroznawstwa i Badań Żywności, Pl. Cieszyński 1, sala 437 / kl. I-III, kl. IV-VI / Początek: godz. 10:00

Fizyka dla smyka — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, hol / wszyscy / Początek: godz. 16:00

Funkcja tłumaczenia zjawisk życia państwowego realizowana przez doktryny polityczno-prawne — UWM, Centrum Nauk Humanistycznych, ul. K. Obitza 1, sala 19 / gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 16:00

Gdzie znaleźć GMO — UWM, Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, Katedra Entomologii, Fitopatologii i Diagnostyki Molekularnej, Pl. Łódzki 5, sala 106 / gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 10:30

Indywidulane warsztaty z LIFE COACHINGU — UWM, Centrum Nauk Humanistycznych, ul. K. Obitza 1, sala 111 / dorośli / Początek: godz. 17:30

Jak powstała QUEEN OF KORTOVO
>> Sesja 10-14: UWM, Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, Katedra Ogrodnictwa, ul. Heweliusza 22, sala 35 (prac. floryst.)
>> Sesja po 16: UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B,, sala 104 / wszyscy

Jak stworzyć obraz z ziaren? — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, hol / wszyscy / Początek: godz. 16:00

Jak zmienić kuchnię w naukowe laboratorium? — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, hol / wszyscy / Początek: godz. 16:00

Jak zobaczyć ciepło?
>> Sesja 10-14: UWM, Centrum Nauk Humanistycznych, ul. K. Obitza 1, sala 19
>> Sesja po 16: UWM, Biblioteka Uniwersytetcka, ul. Oczapowskiego 12B, hol / wszyscy

Jesienne niebo nad naszym miastem — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, hol (3. piętro) / dzieci w wieku przedszkolnym, kl. I-III / Początek: godz. 18:00

Kącik Europejski - punkt informacyjny — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, hol / wszyscy / Początek: godz. 12:00

Kącik Europejski - wręczenie nagród oraz wystawa prac konkursowych pt. "Moja pasja" — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, hol / wszyscy / Początek: godz. 16:00

Kącik Europejski z Europe Direct — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, hol / wszyscy / Początek: godz. 16:00

Kortowo wczoraj i dziś — UWM, zbiórka przy starej pętli autobusowej w Kortowie / wszyscy / Początek: godz. 10:00

Magiczne właściwości gazów — UWM, Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe, ul. Dybowskiego 11, Sala Karmazynowa / wszyscy / Początek: godz. 16:00

Maść czarownic (do latania) z Wimlandii czyli o tym jak nauka wspiera lokalną przedsiębiorczość — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, sala 104 / dorośli / Początek: godz. 20:00

Mediacja - sztuka polubownego rozwiązywania sporów — UWM, Centrum Nauk Humanistycznych, ul. K. Obitza 1, Aula (sala 37) / dorośli / Początek: godz. 18:00

Mikołaj Kopernik (1473-1543) — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, hol / wszyscy / Początek: godz. 16:00

Naukowy Explorapark gości w Olsztynie - Qbotor, mozaiki, gry logiczne, płonący wieżowiec, białe-czarne, lustrzana symetria, studnia, lustro Frankensteina, pałeczki Napera — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, hol / wszyscy / Początek: godz. 16:00

Naukowy Explorapark gości w Olsztynie - Woda źródło życia — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, hol / wszyscy / Początek: godz. 16:00

Naukowy odlot z angielskim — UWM, Centrum Nauk Humanistycznych, ul. K. Obitza 1, sala 20 / gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 10:00

Noc bezpiecznego kierowcy — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, teren zielony przed budynkiem / wszyscy / Początek: godz. 16:00

O cytrynku latolistku - opowieść kamashibai — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, sala 104 / bez ograniczeń / Początek: godz. 16:00

Odmieniać czy nie odmieniać? Fakty i mity na temat nazwisk — UWM, Centrum Nauk Humanistycznych, ul. K. Obitza 1, Aula Teatralna / gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 12:00

Owoce różnych stron świata — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, teren zielony przed budynkiem / wszyscy / Początek: godz. 10:00

Perfekcyjna przyszłość - Technorewolucja — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, sala 306 / wszyscy / Początek: godz. 16:00

Pies na receptę - dogoterapia — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, sala 104 / wszyscy / Początek: godz. 18:00

Pies na receptę - szkolenie psów — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, teren zielony przed budynkiem / wszyscy / Początek: godz. 16:00

Planetarium w Bibliotece — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, hol / wszyscy / Początek: godz. 16:00

Poczytaj z Edytą Jungowską — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, sala 307 / wszyscy / Początek: godz. 16:30

Pokaz bezzałogowego systemu latającego - DJI Phantom (dron) — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, hol / wszyscy / Początek: godz. 16:00

Pokaz szalonego naukowca: Świat iluzji — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, pod szklaną kopułą / wszyscy / Początek: godz. 16:00

Postać detektywa w powieści kryminalnej — UWM, Centrum Nauk Humanistycznych, ul. K. Obitza 1, sala 102 / gimnazjum, liceum / Początek: godz. 11:30

Poznaj grzyby wielkoowocnikowe Kortowa i okolic — UWM, Collegium Biologiae, ul. Oczapowskiego 1A, zbiórka przed budynkiem / kl. IV-VI, gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 10:30

Puszcza Białowieska - dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Europy — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, hol / wszyscy / Początek: godz. 10:00

Robotyka — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, hol / kl. I-III, kl. IV-VI / Początek: godz. 16:00

Rola gleby w przyrodzie i w życiu każdego człowieka — UWM, Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, Katedra Gleboznawstwa i Rekultywacji Gruntów, Pl. Łódzki 3, blok 40, sala 116 / wszyscy / Początek: godz. 10:00

Rośliny doniczkowe w życiu człowieka — UWM, Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, Katedra Ogrodnictwa, ul. Heweliusza 22, sala 35 (pracownia florystyczna) / wszyscy / Początek: godz. 11:00

Trawy ozdobne w ogrodzie - techniki sadzenia traw, czy i jak zabezpieczyć przed zimą
>> Sesja 10-14: UWM, Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, KŁiUTZ, Pl. Łódzki 1, sala 20
>> Sesja po 16: UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, teren zielony przed budynkiem / wszyscy

Triki fizyki — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, hol / dzieci w wieku przedszkolnym, kl. I-III, kl. IV-VI / Początek: godz. 16:00

Uchronić od zapomnienia szkolne wspomnienia — UWM, Centrum Nauk Humanistycznych, ul. K. Obitza 1, sala 17 / kl. IV-VI / Początek: godz. 10:00

Umysł przyłapany — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, hol / wszyscy / Początek: godz. 16:00

Wolność finansowa — UWM, Wydział Nauk Ekonomicznych, Katedra Finansów i Bankowości, ul. M. Oczapowskiego 4, sala 19 (pracownia komputerowa) / gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 10:00

Wspólna waluta: szanse i zagrożenia — UWM, Wydział Nauk Ekonimicznych, Katedra Makroekonomii, ul. Prawocheńskiego 19, sala 206 / gimnazjum, liceum, dorośli / Początek: godz. 12:00

Współczesna kryminalistyka — UWM, Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe, ul. Dybowskiego 11, sala 207 / dorośli / Początek: godz. 10:00

Wszystko to, co herbatą się zwie
>> Sesja 10-14: UWM, Wydział Biologii i Biotechnologii, Katedra Botaniki i Ochrony Przyrody, Pl. Łódzki 1, sala 120
>> Sesja po 16: UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, hol / kl. I-III, kl. IV-VI, gimnazjum, liceum, dorośli

Znane i zapomniane warzywa, zioła i przyprawy — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Oczapowskiego 12B, teren zielony przed budynkiem / wszyscy / Początek: godz. 10:00

Zobacz to czego wzrok nie widzi - zabawa termowizją w budownictwie i nie tylko — UWM, Wydział Geodezji Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa, Laboratorium Fizyki Budowli, ul. Heweliusza 4, sala 1.7 / kl. I-III, kl. IV-VI / Początek: godz. 16:00

Zostań detektywem - wykryj co ukryte jest w żywności — UWM, Wydział Nauki o Żywności, Katedra Towaroznawstwa i Badań Żywności, Pl. Cieszyński 1, sala 105, sala 106 / kl. I-III, kl. IV-VI, gimnazjum, liceum / Początek: godz. 11:00

Żelowe mapy białkowe - pół żartem, pół serio — UWM, Wydział Nauki o Żywności, Katedra Biochemii Żywności, Pl. Cieszyński 1, parter (hol) / gimnazjum, liceum / Początek: godz. 10:00

Życie roślin w probówce — UWM, Biblioteka Uniwersytecka, Oczapowskiego 12B, hol / wszyscy / Początek: godz. 16:00


**** *** ***


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. naukoFcy #2076923 | 83.6.*.* 30 wrz 2016 18:21

    Szlak cholesterolowy to jest m.in. produkcja hormonów płciowych, wit.D-3, czy koenzymu Q, niezbędnego do detoksykacji. A co robi DZISIAJ pseudomedycyna? Pseudomedycyna, pod pretekstem straszenia zawałami [co jest fikcją], obniża poziom cholesterolu, stosując statyny, czyli wprowadza blokadę całego szlaku, łącznie z hormonami płciowymi. Dodatkowo z programów biochemii usunięto nauczanie o szlaku cholesterolowym http://dakowski.pl/index .php?option=com_content&task=view&id=185 92&Itemid=119

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. darekk #2076910 | 94.254.*.* 30 wrz 2016 18:02

    Rzeczywiście noc naukowców zaczynająca się o 10:00 przede południem. Gdyby to było napisane północy Skandynawii to możnaby podciągnąć pod białe noce.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. naukowiec #2069615 | 83.6.*.* 20 wrz 2016 12:08

    Szkoda, że na pierwszy plan wystawiono sportowców, aktorów, kabaret. Jednym słowem show... a gdzie nauka? Gdzieś głęboko w tle. Wizerunkowo dla nauki i naukowców fatalnie. To jest noc nauki i naukowców czy rozrywki?

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz