Spotkanie z podróżnikiem w Planecie 11

2016-12-13 08:55:33 (ost. akt: 2016-12-13 09:02:41)
Inne 15 grudnia 2016
Spotkanie z podróżnikiem w Planecie 11

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie i Poczta Książkowa zapraszają w czwartek 15.12.2016 o godz. 17:00 do Planety 11 (al. Piłsudskiego 38, Olsztyn) na spotkanie z Wojciechem Jurojciem - autorem książki "Spotkania w Azji", współzałożycielem firmy Quest Trip oraz inicjatywy podróżniczej Raki Zimują, podróżnikiem, który od siedmiu lat poznaje lokalne kultury Azji.

Spotkanie poprowadzi Ewelina Zdancewicz, dziennikarka Gazety Olsztyńskiej.

O KSIĄŻCE "SPOTKANIA W AZJI":
to książka przede wszystkim o szacunku, jakim należy się wykazywać w podróży, niezależnie od tego, czy jedziemy do Indii, czy w Bieszczady. Kryje w sobie dobrego ducha przygody, opowiada o ludziach i miejscach od ich najjaśniejszej strony. To cegiełką, którą autor chce dołożyć do budowania świadomego podróżowania.

WIĘCEJ O AUTORZE:
Współzałożyciel firmy Quest Trip oraz inicjatywy podróżniczej Raki Zimują. Od siedmiu lat jest w ruchu, zmienia miejsca zamieszkania i poznaje lokalne kultury Azji. Przez ponad pięć lat mieszkał i pracował zagranicą, w tym dwa lata w Azji. Łącznie odwiedził ponad 30 krajów świata. Uzależniony od adrenaliny miłośnik gór, zwłaszcza Bieszczad i Himalajów. Obecnie zajmuje się rozwijaniem i promocją świadomego podróżowania i slow life w Polsce.

Podczas spotkania wręczone zostaną nagrody laureatom konkursu "Zdaniem Bibliofila". Od września czytelnicy odwiedzający filie MBP w Olsztynie mogli oceniać wypożyczane książki oraz oznaczać wybrane cechy fabuły np. czy książka była zabawna czy poważna, zwyczajna czy poruszająca, lekka czy wymagająca. Zbierane dane zostaną wykorzystane w Systemie Zaawansowanych Rekomendacji Książkowych (w skrócie SZREK).

SZREK będzie pomagał dobrać najlepsze tytuły do zainteresowań czytelnika. Osoby, które oceniły najwięcej książek wygrały nie tylko książki lub czytnik e-booków dla siebie, ale i zestaw książek dla filii bibliotecznych. Dodatkowo czytelnicy wskazywali tytuły o jakie powinien wzbogacić się księgozbiór ich biblioteki.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB