Pokaz specjalny filmu „Nóż w wodzie”

2017-03-07 11:16:28 (ost. akt: 2017-03-08 11:27:51)
Film 8 marca 2017
Pokaz specjalny filmu „Nóż w wodzie”

Autor zdjęcia: mat. prasowe kino Helios

W środę 8 marca zapraszamy na pokaz filmu „Nóż w wodzie” z udziałem gości specjalnych. Początek godz. 18 w kinie Helios.

W tym roku mija 55 lat od premiery filmu "Nóż w wodzie" Romana Polańskiego. Miała ona miejsce 9 marca 1962 roku. To pierwszy w historii polskiego kina polski kandydat do Oscara.

Gościem specjalnym pokazu będzie Zygmunt Malanowicz – aktor, który wcielił się w rolę Chłopaka, Andrzej Kostenka – autor zdjęć oraz Halina Prugar-Ketling - montażystka.

Rozmowę poprowadzi Bartosz Gołębiowski, dziennikarz TVP 3 Olsztyn. Film będzie pokazywany w ramach projektu Kino Konesera.

"Nóż w wodzie"
Dziennikarz Andrzej (Leon Niemczyk) i jego atrakcyjna żona Krystyna (Jolanta Umecka) wyjeżdżają na jednodniowy rejs jachtem. Po drodze nad jezioro zabierają młodego autostopowicza (Zygmunt Malanowicz), a następnie zapraszają go na jacht. Na wodzie dochodzi do rywalizacji między mężczyznami w zakresie siły, intelektu i poglądów życiowych. Andrzej preferujący dostatnie, łatwe mieszczańskie życie konfrontuje się z młodym idealistą i buntownikiem.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB