Takiego konwentu w naszym regionie nie było!

2017-03-21 15:35:33 (ost. akt: 2017-03-22 15:43:13)
Takiego konwentu w naszym regionie nie było!

Autor zdjęcia: pixabay.com

W dniach 16-18 czerwca w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie odbędzie się konwent fantastyki Fantasmazuria. To wydarzenie, jakiego w regionie jeszcze nie było. Konwent to specyficzna impreza dedykowana wszystkim miłośnikom szeroko pojętej fantastyki.

Wśród odwiedzających są fani polskiej i światowej literatury, miłośnicy gier planszowych i komputerowych, osoby lubujące się w japońskich filmach i komiksach (tzw. anime i manga) oraz cosplayerzy – osoby przebierające się w stroje postaci z filmów, seriali i gier. Ze względu na interesującą formułę i ciekawy program wydarzenie jest niezwykle atrakcyjne także dla osób na co dzień z fantastyką niezwiązanych. Od lat podobne imprezy odbywają się w Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu czy Lublinie. Do zeszłego roku nikt jednak nie podjął się zorganizowania konwentu w Ostródzie, w dodatku z takim rozmachem!

Organizatorzy Fantasmazurii przewidują kilka bloków tematycznych, między innymi literacki, filmowo-serialowy, gier planszowych i elektronicznych, integracyjny, naukowy czy kultury japońskiej. Wśród potwierdzonych gości znaleźli się pisarze Andrzej Pilipiuk, Jakub Ćwiek, Michał Gołkowski czy Aneta Jadowska, cosplayerki Shappie i Arshania oraz blogerki znane pod pseudonimami Kobieta Ślimak i Odmęty Absurdu. Nie zabraknie też autorów zagranicznych, takich jak Adrian Tchaikovsky, Wiktor Noczkin, Andriej Lewicki czy Catherine Webb. O trudach pracy lektora opowie zaś legendarny Tomasz Knapik.

Fantasmazuria to nie tylko wystąpienia autorów i liczne tematyczne prelekcje, ale też konkursy, karaoke, strefa z matami do tańca oraz koncerty folkrockowych grup Runika, Łysa Góra i Żywiołak.

Poza tymi wszystkimi atrakcjami nie zabraknie też części targowej imprezy, gdzie na stoiskach wystawców będzie można zakupić książki, gry, biżuterię, ubrania, zabawki i fantastyczne gadżety. Na terenie imprezy będą też punkty gastronomiczne, stały dostęp do internetu i atrakcje dla najmłodszych.

Fantasmazuria odbędzie się w dniach 16-18 czerwca, bilety na konwent można kupić przez stronę internetową: http://fantasmazuria.pl/bilety. Warto też śledzić poczynania organizatorów na portalu Facebook: https://www.facebook.com/Fantasmazuria/.

Serdecznie zapraszamy!

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jarek #2206209 | 81.190.*.* 21 mar 2017 21:31

    Jakie miasto taki Wiedźmin.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)