Poetycki koncert Bakala

2017-04-11 10:11:00 (ost. akt: 2017-04-11 10:29:12)
Muzyka Olsztyn, Spichlerz MOK, ul. Piastowska 13 21 kwietnia 2017
Poetycki koncert Bakala

Autor zdjęcia: MOK Olsztyn

W piątek, 21 kwietnia, miłośnicy poezji i muzyki będą mieli okazję wybrać się na poetycki koncert Piotra Bakala. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00 w Spichlerzu przy ul. Piastowskiej 13.

Urodził się w Warszawie w 1955 roku. Znak zodiaku – Bliźnięta… i stąd pewnie wynika wielość jego zainteresowań. Jest poetą i bardem, autorem, kompozytorem i piosenkarzem, a także organizatorem koncertów i festiwali, tłumaczem, dziennikarzem, autorem audycji radiowych.

W swoich tekstach mówi o sobie i otaczającym świecie. Miłość, wolność, przemijanie, afirmacja życia, krytyczny dystans do otaczającej rzeczywistości, zachwyt nad naturą – to uniwersalne treści przekazywane prosto, dobrze rozpoznawalnym, ciepłym, miękkim, ale i męskim głosem. Nie kokietuje prymitywnymi ekscentryzmami, a jednocześnie prezentuje wysoki poziom literacki i muzyczny. Jego utwory są zdecydowanie melodyjne. Choć przeważają klimaty refleksyjne, liryczne, sporo jest dynamiki rocka. Pulsują też rytmy i frazy rodem z jazz.

Koncert rozpocznie się o godz. 19:00 w Spichlerzu przy ul. Piastowskiej 13. Bilety w cenie 20 zł do kupienia w Informacji Kulturalnej MOK przy ul. Dąbrowszczaków 3 oraz w Galerii Rynek przy ul. Stare Miasto 24/25.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB