Flipy i backfilpy w Biskupcu

2017-04-20 10:43:57 (ost. akt: 2017-04-20 10:46:29)
Flipy i backfilpy w Biskupcu

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Najlepsi, najsprawniejsi, najefektowniejsi freerunnerzy znów przyjadą do Biskupca, który w najbliższy weekend zmieni się w stolicę miejskiej akrobatyki.

Zawody Biskupiec 3Run Challenge 5 rozpoczną się o godz. 16 w miejskiej hali sportowej w najbliższą sobotę. Dzień wcześniej rozpocznie się Biskupiec Jam 8, który potrwa do niedzieli. To coroczne spotkanie zawodników.

W piątek przewidziane są wspólne warsztaty prowadzone przez grupę Exeo Poland w parku miejskim na specjalnym torze. Freerunerzy będą biegać, skakać, lądować, rolować, ćwiczyć szybkość, precyzję, mobilność, rozciąganie i siłę na świeżym powietrzu. Zawodnicy nocują do niedzieli w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu, gdzie mi.in. oglądają wspólnie filmy poświęcone miejskim ewolucjom. Na Biskupiec Jam nawiązują się przyjaźnie, a sportowcy przyjeżdżają tu corocznie, zawsze chwaląc atmosferę panującą w Biskupcu.

Sobotnie (22 kwietnia) zawody są popisem umiejętności światowej i Polskiej czołówki freerunnerów. Na torze stworzonym w hali widowiskowej m.in. z palet, skrzyń, drążków, rusztowań mogą błysnąć szybkim i efektownym pokonaniem przeszkód. Nie brakuje salt, fikołków, stania na rękach i innych figur.

Najefektowniejszy trik nagradzany jest oddzielna nagrodą. Występom towarzyszą okrzyki i brawa zawsze żywo reagującej na popisy zawodników publiczności.

Jest to największy w Polsce i jeden z większych w Europie zlot freerunnerów. Organizatorzy spodziewają się ponad 200 uczestników z Polski i zagranicy. Swój udział potwierdzili już uczestnicy z Łotwy, Danii, Litwy, Szwecji, Norwegii i Czech.
Organizatorem wydarzenia jest Biskupiecka Federacja Sportu, Bc3RUN, Burmistrz Biskupca oraz Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. seth #2228107 | 94.254.*.* 22 kwi 2017 12:59

    i bardzo dobrze !jedyne co pozostaje po tych śmietnikowych skoczkach to nowe bazgroły na ścianach świeżo odnowionych elewacji budynków i garaży.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Dareczk #2227982 | 31.0.*.* 22 kwi 2017 11:01

    Niestety dzisiejsze zawody nie odbędą sie

    ! - + odpowiedz na ten komentarz