„Literatura jest kobietą” – odsłona czwarta

2017-05-10 13:08:35 (ost. akt: 2017-05-10 13:09:00)
Kultura Olsztyn, Planeta 11, al. Piłsudskiego 38 17 maja 2017
„Literatura jest kobietą” – odsłona czwarta

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Zapraszamy na czwarte spotkanie autorskie z cyklu „Literatura jest kobietą”. Tym razem gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie Wioletta Sawicka, która opowie czytelnikom m.in. o swojej najnowszej książce, wydanej w marcu powieści "Wyspy szczęśliwe". Rozmowę z pisarką przeprowadzi Ewelina Zdancewicz-Pękala.

Zapraszamy do Planety 11 w środę, 17 maja, o godzinie 17.00.

O autorce:

Urodziła się i mieszka na Warmii. Z wykształcenia jest pedagogiem, ale zawodowo realizuje się jako dziennikarka. Przez 15 lat pracowała w Polskim Radiu Olsztyn. Kilka lat spędziła na emigracji. Po powrocie do kraju pracowała w „Gazecie Wyborczej”. Później pisała reportaże dla „Gazety Olsztyńskiej”.
Od zgiełku życia wyciszenia szuka w warmińskich lasach i w Bieszczadach, którymi jest niezmiennie zafascynowana. Pasjonatka literatury, wędrówek bezludnymi szlakami oraz rowerowych wypadów. Mężatka, matka dwójki dzieci. Pierwszą książkę napisała dla siebie. Mąż po przeczytaniu doprowadził do jej wydania. Autorka powieści "Wyjdziesz za mnie, kotku?", "Będzie dobrze, kotku", "Jeśli się odnajdziemy, kotku" i "Dzień cudu". 23 marca 2017 roku ukazała się jej najnowsza książka "Wyspy szczęśliwe".


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB