Triathlon w Lidzbarku w lipcu!

2017-05-31 13:12:39 (ost. akt: 2017-05-31 13:18:00)
Sport 1 lipca 2017 - 2 lipca 2017
Triathlon w Lidzbarku w lipcu!

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Pierwszy weekend lipca w Lidzbarku Welskim upłynie pod znakiem triathlonu. Już po raz drugi miasto będzie gospodarzem imprezy Hoffer Triathlon Energy. Będzie też sporo atrakcji dla mieszkańców. W sobotę, 1 lipca odbędą się zawody dla dzieci, warsztaty kulinarne, cross kajaki oraz spotkanie z Marcinem Koniecznym. Opowie m.in. o przygotowaniach do startu Ironman na Hawajach. A w niedzielę duża dawka emocji i adrenaliny.

Zawody w Lidzbarku odbędą się na trzech dystansach. Będzie także rywalizacja sztafet. W tym dniu będą także specjalne atrakcje dla dzieci i dorosłych.
Kiedy Lidzbark debiutował na mapie polskiego triathlonu do mało znanej miejscowości na Warmii i Mazurach przyjechało 200 zawodników. Niemal wszyscy byli zaskoczeni warunkami i infrastrukturą w miasteczku, ale przede wszystkim serdecznym przyjęciem przez mieszkańców, którzy tłumnie kibicowali na trasie rowerowej i biegowej. W tym roku będzie jeszcze ciekawiej, bo organizator wspólnie z władzami miasta przygotował sporo atrakcji 1 i 2 lipca.

W sobotę we wczesnych godzinach popołudniowych planowane są zawody dla dzieci i rodziców. Około godz. 15 Malika, jedna z najbardziej charyzmatycznych szefowych kuchni poprowadzi warsztaty kulinarne, podczas których razem z zaproszonymi gośćmi na oczach publiczności, opowiadając o tym co robi, przygotuje specjalne dania, które za symboliczne 5 zł przeznaczone na cel charytatywny będzie można degustować.

Warto wspomnieć także drugą edycję cross kajaków pod patronatem Marcina Koniecznego. Ta rywalizacja dla wszystkich odbędzie się także w sobotę nad jeziorem. Każdy kto wrzuci do puszki min. pięć złotych będzie mógł rywalizować w parach na specjalnie przygotowanej trasie. - To nie nic trudnego. W tych zawodach liczy się przede wszystkim dobra zabawa – mówi Aldona Dybuk z Triathlon Energy. – W ubiegłym roku rywalizowali ze sobą zarówno dzieci jak i dorośli. Było dużo śmiechu.
A w niedzielę, kiedy zawodnicy będą rywalizować na trasach, na stadionie miejskim Nadleśnictwo Lidzbark przygotuje atrakcje dla dzieci. Będzie edukacyjna przyczepa edukacyjna, konkursy i inne atrakcje. W tym roku, w strefie finishera, gdzie zawodnicy po ukończeniu otrzymają posiłek regeneracyjny będą mogli za kilka złotych posilić się ich najbliżsi.

Warto zaplanować pierwszy weekend w Lidzbarku, bo zabawa będzie nie tylko dla startujących, ale także dla ich rodzin.
doka
Fot. mat. organizatora

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB