Strażacy ochotnicy powalczą w Ostródzie o tytuł Mistrza Polski

2017-06-23 13:48:49 (ost. akt: 2017-06-23 13:59:01)
Sport Amfiteatr Ostróda 15 lipca 2017 17:00
Strażacy ochotnicy powalczą w Ostródzie o tytuł Mistrza Polski

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Już 15 lipca, odbędą się Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników STIHL TIMBERSPORTS. O tytuł najlepszego drwala walka rozegra się w Ostródzie.

Po roku przerwy do ostródzkiego amfiteatru wracają Mistrzostwami Polski STIHL TIMBERSPORTS. Mistrzostwa Polski odbywać się będą w sześciu konkurencjach nawiązujących do pracy wykonywanej przez drwali w lesie.

Trzy rozgrywane są przy użyciu siekier, przy dwóch wykorzystywane są specjalnie dedykowane danej dyscyplinie pilarki mechaniczne, a jedna rozgrywana jest z użyciem piły ręcznej.

Standing Block Chop polega na przerąbaniu w jak najkrótszym czasie pionowo stojącej kłody, wzorem drwala tradycyjnie ścinającego drzewo.

Underhand Chop czyli przerąbanie kłody o średnicy 32 cm, stojąc na niej w rozkroku i dokonując efektownego obrotu w połowie pracy.

Single Buck to odcięcie półmetrowej średnicy krążka od poziomo umieszczonej kłody za pomocą dwumetrowej piły ręcznej.

Springboard to widowiskowa konkurencja, w której zawodnik musi wyrąbać dwie „kieszenie” w ustawionej pionowo kłodzie, a następnie za pomocą deski umieszczonej w wyrąbanych wnękach wspiąć się na nią, by balansując na wysokości 2,70 metra odciąć jej wierzchołek.

Stock Saw polega na odcięciu z kłody dwóch równoległych krążków o precyzyjnie wymierzonej, regulaminowej grubości za pomocą pilarki spalinowej.

Hot Saw to konkurencja rozgrywana za pomocą pilarek o ogromnej, sięgającej 80 KM mocy, w której liczy się jak najszybsze odcięcie od poziomo leżącej kłody trzech określonej grubości krążków.

Wstęp na Mistrzostwa w Ostródzie jest całkowicie bezpłatny. Organizatorzy już teraz zapraszają wszystkich kibiców i entuzjastów sportu na to nie mające sobie równych widowisko.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB