Arena Festival Film & Music. Trzy dni święta muzyki filmowej [FILM]

2017-07-01 15:56:38 (ost. akt: 2017-07-01 16:00:51)
Arena Festival Film & Music. Trzy dni święta muzyki filmowej [FILM]

Expo Mazury w Ostródzie rozpoczęła się I edycja Arena Festival Film & Music To trzy dni święta muzyki filmowej. Impreza potrwa do niedzieli.

W dniu 1 lipca w sobotę o godz. 19.00 zapraszamy publiczność na drugi festiwalowy występ filharmoników warmińsko-mazurskich pod batutą Piotra Sułkowskiego. Koncert pt. „Seriale” będzie miał dwóch bohaterów - gości festiwalu, których muzyka zdominuje sobotni wieczór Arena Festival Film & Music.
Prof. Henryk Kuźniak przygodę z muzyką filmową rozpoczął we Francji, gdzie w 1968 roku otrzymał stypendium rządu francuskiego na odbycie stażu w studio muzyki eksperymentalnej u Pierre'a Schaeffera w ORTF. Po wielu latach, mając w dorobku muzykę do kilkudziesięciu filmów w wywiadzie dla telewizji powiedział: „Ja przede wszystkim nie robię muzyki dla siebie, ja pisze ją do filmu. Dla mnie dobra muzyka to ta, która wspomoże film”. W koncercie usłyszymy kompozycje, które nie tylko wspomogły film, ale stały się jego wizytówką. A będą nimi w wykonaniu orkiestry symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego muzyczne przeboje Henryka Kuźniaka z filmów: „Vabank”, „Vabank II, czyli riposta”, „Seksmisja”, „Na kłopoty Bednarski”. Znów zabrzmi pamiętny, znakomity „Blues na Kwintę”…

Maciej Zieliński, drugi gość wieczoru - to znakomity kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Jego muzyczna pasja powoduje, że zajmuje się zarówno muzyką poważną, filmową, jak i rozrywkową. W 2016 i 2017 roku otrzymał nominacje do Polskiej Nagrody Filmowej „Polskie Orły” w kategorii „Najlepsza muzyka”. Kompozytorska twórczość filmowa Macieja Zielińskiego jest zawsze pełna emocji. Artysta lubi łączyć współczesne brzmienia elektroniczne z instrumentami tradycyjnymi. Dzięki temu powstały między innymi oryginalnie brzmiące ścieżki dźwiękowe do takich filmów jak: „Kryminalni”, „Dlaczego nie”, „Tylko mnie kochaj”, „Nigdy w życiu”. I właśnie muzyka Macieja Zielińskiego z tych produkcji filmowych wypełni drugą część festiwalowego koncertu.

W niedzielę 2 lipca, o godz.19.00 odbędzie się koncert finałowy I edycji Arena Festival Film & Music pt. „Filmy”. Prowadząca koncerty festiwalowe redaktor Magdalena Miśka-Jackowska zapewnia, że program koncertu ułożony został tak, aby opowiedzieć piękną historię muzyki filmowej – od jej musicalowych, złotych lat aż po nowatorskie, współczesne pomysły muzyczne, łączące brzmienie orkiestry z elektroniką i jazzem. Rzadko można usłyszeć tak różnorodny, filmowy repertuar, znakomicie prezentujący dokonania zarówno europejskich kompozytorów, jak i amerykańskich.

Koncert pt. „Filmy” to obszerna i widowiskowa prezentacja arcydzieł muzyki filmowej. Program obejmuje kilkadziesiąt lat twórczości najznakomitszych kompozytorów gatunku, takich jak Henry Mancini, Ennio Morricone, John Williams, Hans Zimmer, Francis Lai, Nino Rota, Vangelis, ale także polskich twórców – Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara czy Michała Lorenca. Publiczność usłyszy m.in. tematy z tak znanych produkcji jak „Śniadanie u Tiffaniego", „Love Story”, „Rydwany ognia”, „Misja”, „Titanic”, „Forrest Gump” „Ojciec chrzestny”, „Gwiezdne wojny” i „Incepcja”. A muzykę uzupełnią prezentowane na dużym ekranie fragmenty filmów oraz realizowane przez ponad 10 kamer zbliżenia grającej na scenie orkiestry symfonicznej.

A w świat X muzy w trzy festiwalowe dni Arena Festival Film & Music w Ostródzie zabierze publiczność orkiestra symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod batutą Piotra Sułkowskiego.

Z pod siedziby Filharmonii, o godz. 17.15 każdego dnia festiwalu będą wyruszały 3 autokary. Powrót po koncercie. Osoby chcące skorzystać z tej formy transportu uprzejmie prosimy o zgłoszenie tego faktu przy kupnie biletu na dany koncert w kasie biletowej Filharmonii. Koszt transportu na trasie Olsztyn-Ostróda-Olsztyn to tylko 8 zł od osoby. O miejscu w autobusie decyduje kolejność zgłoszeń.

Bilety w kasie Filharmonii pon.pt. w godz.10.00 – 18.00
oraz w dniach 29 czerwca – 2 lipca w godzinach 15.00– 19.00
w EXPO Mazury w Ostródzie ( hala nr 4 )
Bilety można również nabyć poprzez stronę internetową Filharmonii:
www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl


Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. greg #2276758 | 83.9.*.* 1 lip 2017 17:34

  a moze cene biletu podacie?? nie???? to juz ja napisze :D ponad 40 zl ;) powodzenia debile

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Byłem DZIŚ #2276750 | 195.136.*.* 1 lip 2017 17:23

   Jarmark TRAGEDIA TOTALNA 'Giełda samochodowa to nie wiem co to było jestem jeszcze w szoku ,jeszcze zatrucie pokarmowe po choodogu .40 km drogi na darmo

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)