Teatr na warmińskiej wsi

2017-07-11 16:06:41 (ost. akt: 2017-07-11 16:08:02)
Kultura 22 lipca 2017 - 28 lipca 2017
Teatr na warmińskiej wsi

Autor zdjęcia: Mat. organizatora

Wioska Teatralna to szczególne wydarzenie artystyczne na Warmii. To festiwal autorski, poprzedzony procesem laboratoryjnych prac teatralnych i animacji lokalnej, czerpiący energię z niepokoju, towarzyszącego własnym poszukiwaniom twórczym gospodarza - Teatru Węgajty.

Spektrum artystyczne festiwalu rozciąga się od form wywodzących się z nurtu teatru alternatywnego, poprzez performance i działania interaktywne, po formy z pogranicza teatru i terapii. Poprzez realizację prezentacji w przestrzeni wiejskiej i umiejscowienie ich w kontekście programu warsztatów teatralnych, dyskusji i spotkań seminaryjnych, festiwal dociera do nowego i aktywnego widza. Formuła programowa festiwalu konsekwentnie łączy uprawianie teatru z pytaniem o odpowiedzialność społeczną, o oddawanie głosu słabszym, o otwartość wobec Innego.

W ciągu trwającego sześć dni wydarzenia jego uczestnicy zrealizują cykl ok. 10 prezentacji artystycznych, którym towarzyszyć będą warsztaty twórcze, dyskusje, pokazy filmowe i spotkania autorskie.

Wioska Teatralna w Węgajtach w dniach 22-28 lipca.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB