II Barczewski Eko-Festyn Parafialny

2017-07-10 12:00:00 (ost. akt: 2017-07-11 16:10:24)
Inne 23 lipca 2017
II Barczewski Eko-Festyn Parafialny

Autor zdjęcia: Mat. organizatora

II Barczewski Eko-Festyn Parafialny jest projektem nastawionym na edukację ekologiczną, skierowanym do dzieci, młodzieży i dorosłych z województwa warmińsko-mazurskiego. Zapraszamy 23 lipca.

Uczestnicy festynu – poprzez konkursy, ekologiczne gry i zabawy, zajęcia ekologiczne, przygotowane stoiska edukacyjne – zwiększą świadomość ekologiczną. Dowiedzą się, jakie zagrożenia niesie za sobą nierozsądne gospodarowanie zasobami naturalnymi, poznają korzyści płynące z ochrony walorów przyrodniczych.
Festyn ma także na celu promocję Barczewa, co z kolei przyczyni się do rozwoju turystyki lokalnej (zaproszone zespoły muzyczne m.in. z Turcji, Serbii, Macedonii przyciągną na festyn nie tylko mieszańców Barczewa).

W organizację festynu włącza się zarówno rada parafialna działająca przy Parafii św. Anny w Barczewie, nauczyciele Szkoły Podstawowej im Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie, Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Barczewie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz prywatne firmy oraz właściciele gospodarstw.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB