I Otwarte Spotkanie Treningowe a'la Cyrkowe w Olsztynie

2017-07-12 16:22:12 (ost. akt: 2017-07-12 16:24:26)
W plenerze Park im. Kusocińskiego w Olsztynie (za Teatrem Lalek) 13 lipca 2017 19:00
(każdy czwartek)
I Otwarte Spotkanie Treningowe a'la Cyrkowe w Olsztynie

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Artyści, żonglerzy, szczudlarze i kuglarze opanują dziś park im. Jana Kusocińskiego. A wszystko w ramach Pierwszego Otwartego Spotkania Treningowego a'la Cyrkowego, które jest inicjatywą pasjonatów sztuki.

— Sam od dawna zajmuję się animacją, więc razem ze znajomymi postanowiliśmy pójść w tym kierunku, zaczęliśmy wspólne treningi, uczymy się nowych rzeczy i chcemy zarazić naszą pasją ludzi w Olsztynie — mówi Michał Kaźmierczak, współorganizator oraz pomysłodawca wydarzenia i dodaje. — Naszym celem jest organizowanie warsztatów dla dzieci i robienie spektakli ulicznych.

Kaźmierczak od dawna zajmuje się animacją, jest kuglarzem, szczudlarzem, żonglerem, a teraz także trenuje slackline (chodzenie i wykonywanie trików na taśmie zawieszonej kilkanaście centymetrów nad ziemią — przyp. red.) i poi (ciężarek na lince używany podczas tańca — przyp. red.). I na takie zajęcia mogą liczyć uczestnicy dzisiejszego treningu.

Spotkanie a'la Cyrkowe jest akcją promocyjną projektu Olsztyńskiego Festiwalu Teatrów Ulicznych 2018, który walczy o finansowanie z tegorocznego OBO. W uzasadnieniu projektu czytamy, że Olsztyn był przez lata miejscem, które miało swój festiwal teatrów ulicznych i właśnie do tej tradycji jego organizatorzy chcą powrócić.


— Otwarte treningi to forma promocji festiwalu, ale przede wszystkim alternatywa na fajne spędzenie czasu i poznanie nowych ludzi. Będziemy się pojawiali w różnych częściach Olsztyna, co opiszemy na naszym fanpage'u. Przyjść może każdy. Nie trzeba niczego ze sobą brać, ewentualnie butelkę wody i kanapkę, bo treningi bywają długie, chociaż ten skończy się maksymalnie o 23 — opowiada Kaźmierczak.
Pierwsze Otwarte Spotkanie Treningowe a'la Cyrkowe zacznie się w już dziś o godz. 19 w parku im. Kusocińskiego za Teatrem Lalek w Olsztynie.
alo

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jacekk #2285988 | 89.228.*.* 13 lip 2017 22:57

    Kusociński miał na imię Jan!?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. CYRK !! #2285354 | 195.136.*.* 13 lip 2017 09:10

    A kiedy grupowe puszczanie bąków ?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz