Gołdap zaprasza na Festiwal Zdrowia

2017-09-26 09:56:20 (ost. akt: 2017-09-26 10:24:01)
Inne 30 września 2017
Gołdap zaprasza na Festiwal Zdrowia

W sobotę, 30 września na terenie gołdapskich Tężni Solankowych odbędzie się impreza plenerowa Festiwal Zdrowia.Na jej uczestników, przez cały dzień, czekać będzie masa atrakcji w klimacie fit. Jedną z największych będzie koncert zespołu Vavamuffin.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10 pokazami fitness obejmujące m.in. zumbę, yogę i capoeirę - brazylijską formę tańca i walki.
O godz. 10:30 wystartuje Bieg Zdrojowy, a o godz. 12 ruszą poświęcone zdrowiu i ruchowi prezentacje gołdapskich szkół.

Festiwal Zdrowia będzie podzielony na dwie strefy tematyczne: Strefę Ruchu i Strefę Zdrowia. Imprezę poprowadzi Odeta Moro.

W Strefie Ruchu odbywać się będą prezentacje ćwiczeń pozwalających zachować odpowiednią wagę, zdrowie i urodę na długie lata. Warsztatowe pokazy będą obejmować zumbę, yogę oraz capoeirę i startować co 20 minut. Ćwiczenia, ich stopień zaawansowania i intensywności instruktorzy dopasują do możliwości i oczekiwań grupy uczestników. Obok rozegra się Bieg Zdrojowy. Wystartują i ci najmłodsi i poważni adepci biegania. Na tych ostatnich czeka trasa o długości 10 km. Rowerzyści będą mogli wziąć udział w rajdzie rowerowym i poznać pasjonatów „dwóch kółek” z Litwy, z partnerskiego miasta Sakiai. Odbędą się również warsztaty ruchowo-medytacyjne Qigong w stylu lecącego żurawia oraz pokazowe lekcje nordic walking. Rdzeniem tej strefy będzie Ekofitnik prowadzony przez Fundację Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.

W Strefie Zdrowia obejmującej Pijalnię Zdrojową odbędą się wykłady i warsztaty dotyczące zdrowego stylu życia, zdrowej żywności, fit słodkości i estetyki podawania potraw, muzykoterapii oraz wad postawy. Pierwsza prelekcja rozpocznie się o 13:00.

O godz. 19 na głównej scenie Festiwalu Zdrowia koncert rozpocznie gwiazda wieczoru - Vavamuffin - topowa grupa grająca muzykę reggae.

Imprezą towarzyszącą festiwalowi będzie Transgranica 4x4 czyli Międzynarodowy Rajd Samochodów Terenowych. W dotarciu na miejsce imprezy pomocny będzie transport z centrum Gołdapi. Bezpłatne kursy zaplanowano na 11:30, 14:30 i 16:30.
Organizatorzy Festiwalu Zdrowia czyli gołdapski Urząd Miasta oraz podległe mu instytucje samorządowe szykują liczne niespodzianki i zapewniają, że atmosfera imprezy będzie zdrowa, energetyczna i nikt nie będzie narzekał na nudę.
http://m.wm.pl/2017/09/orig/plakat-festiwal-zdrowia-kopia-417786.jpg
Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i Gazeta Olsztyńska. Impreza jest możliwa dzięki realizacji przez partnerskie miasta Gołdap i Sakiai projektu Parki przyjaźni 2 w ramach Programu Współpracy INTERREG V-A Litwa-Polska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB