I ty możesz zostać VJ'em

2017-09-26 12:00:00 (ost. akt: 2017-09-26 15:39:54)
I ty możesz zostać VJ'em

Autor zdjęcia: Wojciech Benedyktowicz

Dzieci z regionu poraz drugi staną się VJ’ami – trwa projekt "Nowe Sztuki Wizualne 2" prowadzony przez Fundację “Przestrzeń Sztuki Wizualnej”, który potrwa do 31 października 2017 r.

Pierwsza edycja projektu z 2016 r. i obejmowała zajęcia dla dzieci w wieku 8-15 lat z siedmiu miast naszego regionu. Podczas zajęć dzieci nie tylko zapoznają się z historią tematu, ale także zostają zaangażowane w proces tworzenia. Vjing jest to obrazowanie muzyki za pomocą filmów wideo z wykorzystaniem nowych mediów. DJ tworzy muzykę z krótkich fragmentów dźwięków, a VJ pracuje z materiałem wideo.

Zadanie obejmuje 50 godzin zajęć z nowych technologii wizualnych wykorzystywanych w kulturze i sztuce – lekcje, prezentacje oraz konkurs, wystawa w planetarium i konferencja prasowa. Podczas wystawy pokonkursowej, która zostanie otwarta 31 października i na zajęciach specjalnym gościem będzie VJ z Japonii: VJ Sinarisama.

Vjing to forma sztuki współczesnej, której popularyzacją zajmuje się olsztyńska fundacja “Przestrzeń Sztuki Wizualnej” z siedzibą w olsztyńskim planetarium.
W tym roku po raz drugi dzięki finansowaniu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego o VJ’ingu będą mogły się dowiedzieć dzieci z Purdy, Sątoczna, Łankiejm, Grzędy, Dywit i Tuławek.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB