Podarują oddech Karolinie. Koncert charytatywny w Andergrancie

2017-09-26 18:18:00 (ost. akt: 2017-09-26 16:03:36)
Muzyka 28 września 2017
Agnieszka Skrycka

Agnieszka Skrycka

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Agnieszka Skrycka, wokalistka i olsztynianka Karolina Sawczuk przyjaźniły się w dzieciństwie. Karolina jest chora i może ją uratować przeszczep płuc. Artystka wystąpi w koncercie charytatywnym dedykowanym koleżance już w październiku.

Karolina Sawczuk mieszka w Olsztynie. Tutaj kończyła II Liceum Ogólnokształcące. Jest ekspertem infolinii w jednej z firm telekomunikacyjnych. Ma 33 lata i wychowuje samotnie 10 - letnią córkę Zuzię. — Jak nikt inny potrzebuję powietrza i waszego wsparcia — pisze w mediach społecznościowych.

Karolina czeka na przeszczep płuc. Jej płuca wydolne są tylko w 24%. Kobieta choruje na rozstrzenie oskrzeli oraz przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, czyli POChP.

Na pomysł, żeby wesprzeć Karolinę wpadła Klaudia Pawtel, prezes Stowarzyszenia ProKultura. — Postanowiłam zorganizować koncert charytatywny, podczas którego wystąpiliby artyści. Zgłosił też się sponsor gotowy przeznaczyć na leczenie Karoliny 10 tys. zł. Czekamy tylko na potwierdzenie i spisanie umowy.

Agnieszka Skrycka: — Podziwiam Karolinę, że się nie poddaje. Cieszę się, że będę miała możliwość ją wesprzeć i pomóc.

Koncert „Podaruj oddech Karolinie” odbędzie się 28 października w Nowym Andergrancie (godz. 18.) Wystąpią, m.in. : Agnieszka Skrycka, Reggaeside, Junior Stress oraz Green Hill.

at

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monika #2337411 | 95.51.*.* 27 wrz 2017 09:34

    Na FB Karoliny Sawczuk jest numer konta. Ludzie nie wiedzą, że w PL nie ma leczenia za darmo. Jeżeli dojdzie do przeszczepu i uda on się, to do końca życia Karolina będzie musiała wydawać kilka tysięcy na leki podtrzymujące przeszczep płuc. Nie chce żeby żebrała. Ma dla kogo żyć! Ma cudowną i mądrą córkę Zuzię. link do profilu Karoliny na FB https://www.facebook.com/karolina.sawczu k.9

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)