1 października „Organowy elementarz” w filharmonii

2017-09-29 11:33:13 (ost. akt: 2017-09-29 11:45:24)
Muzyka Filharmonia Olsztyn 1 października 2017 - 29 września 2017 11:00
1 października „Organowy elementarz” w filharmonii

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Filharmonia Warmińsko-Mazurska w dniu 1 października 2017 r. o godz.11.00 zaprasza na pierwszy w nowym 72. Sezonie artystycznym Koncert rodzinny pt. „Organowy elementarz”.

"Organy są największym z instrumentów muzycznych o najbardziej skomplikowanej budowie, posiadającym najrozleglejszą skalę dźwięków, najróżnorodniejszych w swej barwie. Stosunek jakiegokolwiek innego instrumentu do organów jest taki, jak jednej marchewki do całego ogrodu warzywnego.”

Takie obrazowe porównanie użył w rozdziale poświęconym organom pt. Instrument nad instrumentami Jerzy Waldorff w książce „Sekrety Polihymnii.” Czy organy słusznie zasłużyły na takie warzywne porównanie? Co to jest szafa organowa i jakie skrywa tajemnice? Czy piszczałki piszczą i czy jest ich tyle ile liter w alfabecie? Czy wypada grać na organach nogami? Czy organy idą z duchem czasu? Na te pytania jak i również pytania publiczności odpowiedzą podczas Koncertu rodzinnego dwaj znakomici organiści: Jarosław Ciecierski i Maciej Sternicki. Oczywiście zaprezentują również słuchaczom kompozycje napisane specjalnie na organy jak i takie, które znamy z wykonań na innych instrumentach. A wszystko będzie się działo w dniu 1 października, w którym (od 1975 r.) świętujemy Międzynarodowy Dzień Muzyki – w tym roku koncertem z organami w roli głównej.

Zapraszamy na Koncert rodzinny pt. Organowy elementarz w dniu 1 października 2017 o godz.11.00 do sali koncertowej Filharmonii. Bilety w cenie 30 zł normalny i 22 zł ulgowy do nabycia w kasie pon.-pt. w godz.10-18 lub poprzez stronę www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB