Międzynarodowe Spotkania Artystyczne w Elblągu

2017-10-24 17:45:26 (ost. akt: 2017-10-24 17:58:13)
Inne Elbląg, Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu,... 23 listopada 2017 - 25 listopada 2017
W CSE Światowid trwają Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

W CSE Światowid trwają Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Tradycyjnie jesienią w Elblągu odbywają się Międzynarodowe Spotkania Artystyczne. Tegoroczna edycja odbędzie się od 23 do 25 listopada.

Międzynarodowe Spotkania Artystyczne to trzy dni wypełnione po brzegi wrażeniami artystycznymi, empatią, pozytywną energią i pasją. Bez barier, bez ograniczeń, bez podziałów na pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Udział w Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych służy budowaniu płaszczyzny komunikacji międzyludzkiej. Każda edycja inspiracji, wrażeń i emocji.

W tym roku w programie znajdzie się m.in. wystawa dotycząca estońskich rękawiczek, realizowana we współpracy z Ambasadą Estonii w Warszawie i wystawa dokumentująca spektakle i wydarzenia artystyczne zrealizowane przez słowacki teatr „Divadlo z Pasáže”. To profesjonalny teatr społecznościowy, jedyne tego typu miejsce na Słowacji, który współpracuje z osobami z upośledzeniem umysłowym.

Oprócz prezentacji scenicznych istotnym punktem imprezy są działania edukacyjne realizowane w formie warsztatowej oraz spotkania panelowe z udziałem specjalistów z różnych krajów uczestniczących w MSA.

Międzynarodowe Spotkania Artystyczne odbędą się w Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu, przy pl. K. Jagiellończyka 1. Organizatorami są: CSE Światowid w Elblągu oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” w Elblągu.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB