Tydzień Filmu Niemieckiego to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w polski kinowy krajobraz. W tym roku odbędzie się ono w jedenastu polskich miastach. W Olsztynie projekcje będą się odbywać od 13 do 19 listopada w kinie studyjnym Awangrda 2.
PROGRAM:
13.11, godz. 20 "Powrót do Montauk" reż. Volker Schlöndorff. Film opowiada o brzemiennym w skutki spotkaniu byłych kochanków. W tle Nowy Jork i dramat z kroplą romantycznej domieszki.
13.11, godz. 20 "Powrót do Montauk" reż. Volker Schlöndorff. Film opowiada o brzemiennym w skutki spotkaniu byłych kochanków. W tle Nowy Jork i dramat z kroplą romantycznej domieszki.
14.11. godz. 20.00 "Witamy u Hartmannów" reż. Simon Verhoeven. Tematem jest tu kryzys uchodźczy i związane z nim rasizm orazbiurokratyczne absurdy. Film jest przewrotnym portretem współczesnego niemieckiego społeczeństwa i znacznie odbiega od powszechnie utrwalonych obrazów.
15.11. godz. 20.00 "Beuys" reż. Andres Veiel. Kiedy ogląda się ten dokument, będący kolażem wywiadów, nagrań działań artystycznych czy publicznych wystąpień Beuysa, aż niewiarygodnym wydaje się, że są to materiały archiwalne i pochodzą z Niemiec a nie z Polski roku 2017.
16.11. godz. 20.00 "Najlepszy ze światów" reż. Adrian Goiginger. Swój debiutancki, oparty na wspomnieniach z dzieciństwa, reżyser zadedykował swojej przedwcześnie zmarłej matce, która jest centralną postacią tej opowieści i najważniejszą osobą w świecie siedmioletniego Adriana.
17.11. godz.20.00 "Western" reż. Valeska Grisebach. Niemieccy robotnicy budują przy granicy bułgarsko-greckiej elektrownię. Potrzebne do tej inwestycji zasoby wodne są niewystarczające i deficyt ten jest dużym problemem oraz powodem konfliktu z mieszkańcami pobliskiej wioski.
18.11. godz. 20.00 "Kaminski i ja" reż. Wolfgang Becker. Oparty na bestsellerowej powieści Daniela Kehlmanna pod tym samym tytułem film, w ironiczny sposób opowiada o współczesnych konfliktach: pomiędzy generacjami, światem krytyki i sztuki czy artystą i jego medialnym wizerunkiem.
19.11. godz. 20.00 "Tangerine Dream. Rewolucja dźwięku" reż. Margarete Kreuzer. W 2015 roku w wieku 70 lat zmarł lider zespołu Tangerine Dream, Edgar Froese. Ta śmierć była impulsem do nakręcenia filmu opowiadającego historię stworzonego przez niego zespołu, legendy muzyki elektronicznej.
bilet pojedynczy: 13 zł
karnet: 70 zł
karnet: 70 zł
mat. prasowe
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Dodaj komentarz Odśwież
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez