IV Festiwal Sztuki Czytania w Dobrym Mieście. Wśród gości Krystyna Czubówna

2017-11-09 15:29:33 (ost. akt: 2017-11-09 15:42:20)
Inne Dobre Miasto, Centrum Kulturalno-Biblioteczne, ul.... 22 listopada 2017 - 25 listopada 2017
IV Festiwal Sztuki Czytania w Dobrym Mieście. Wśród gości Krystyna Czubówna

Autor zdjęcia: Mat. prasowe

IV Festiwal Sztuki Czytania rozpocznie się 22 listopada i potrwa cztery dni. Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście i Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur zapraszają do udziału w święcie miłośników książek.

Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście i Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur zapraszają do udziału w IV Festiwalu Sztuki Czytania. To realizacja idei propagowania kultury języka polskiego jako naczelnej wartości dziedzictwa kulturowego i tożsamości narodowej. Czytelnictwo, kreatywność, artystyczna interpretacja tekstów literackich to główne atrybuty spotkania miłośników literatury i języka polskiego.

Ogłoszony konkurs na najlepszą interpretację czytanych utworów poetyckich, prozatorskich, scen z dramatów jest adresowany do dzieci, młodzieży i dorosłych z Warmii i Mazur. Różne konwencje teatralnej wizji czytania literatury oceni jury.
Festiwal zainauguruje w środę 22 listopada znana polska lektorka i dziennikarka Krystyna Czubówna, która przeczyta teksty białoruskiej noblistki Swietłany Aleksijewicz, m.in.: „Czasy second-hand”, „Czarnobylska modlitwa”, „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”.

23 listopada młodzież przedstawi swoje czytane interpretacje utworów w konkursie ocenianym przez jury. Prezentacje zwieńczone będą warsztatami z zakresu sztuki czytania. Natomiast Zbigniew Waszkielewicz, aktor i pisarz, laureat regionalnej nagrody Wawrzynu, przedstawi w formie monodramu autorską interpretację książki „Wujek Ziuniek” oraz przeczyta fragment drugiej swojej powieści „Wujek Ziuniek — kopiuj- wklej”.

24 listopada odbędą się warsztaty papieru czerpanego przy użyciu tradycyjnej prasy śrubowej, a z czytelnikami spotka się Edyta Świętek, autorka m.in. „Cappuccino z cynamonem” i „Wszystkie kształty uczuć”.

25 listopada w konkursie czytania wystąpią dorośli, a w finale festiwalu odbędzie się premiera „Teatru przy stoliku”, w którym olsztyńscy aktorzy Joanna Fertacz i Grzegorz Jurkiewicz przeczytają sztukę „Boże mój”, pełną zaskakujących pomysłów i skrzącą się błyskotliwymi dialogami komedię o dość niezwykłej sesji terapeutycznej. Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa „Tu czy tam?” prezentująca współczesną polską ilustrację dla dzieci, kiermasz „Książka z drugiej ręki” i stoisko dobrej książki z nowościami wydawniczymi.
Szczegóły na www.ckbdobremiasto.pl, nr tel. 89 616 15 91.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB