Kolejny mistrzowski recital w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej! Przy fortepianie Yeon-Min Park

2017-11-20 14:14:12 (ost. akt: 2017-11-20 14:39:08)
Muzyka Olsztyn, Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie,... 24 listopada 2017 19:00
(każdy piątek)
Kolejny mistrzowski recital w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej! Przy fortepianie Yeon-Min Park

Autor zdjęcia: Mat. prasowe

Yeon-Min Park zachwyciła jury niemieckiego konkursu pianistycznego swoją interpretacją utworów Fryderyka Chopina. Młoda artystka zaprezentuje je także publiczności w Olsztynie już 24 listopada o godzinie 19.

W kolejnym mistrzowskim recitalu fortepianowym w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w dniu 24 listopada 2017 roku wystąpi koreańska pianistka Yeon-Min Park. Artystka w 2017 roku na III Niemieckim Konkursie Pianistycznym Muzyki Polskiej im. Teodora Leszetyckiego w Hamburgu otrzymała nagrodę specjalną za wykonanie utworów Fryderyka Chopina oraz nagrodę Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. W składzie 11 osobowego jury hamburskiego festiwalu w zasiadał dyrektor Piotr Sułkowski. Piątkowy recital Yeon-Min Park w Olsztynie będzie realizacją zdobytej nagrody.

Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 7 lat. Dyplom uzyskała w Bachelor of Music na Uniwersytecie Narodowym w Seulu, gdzie była stypendystką, pozostając pod artystyczną opieką prof. Avirama Reicherta. Brała udział w kursach mistrzowskich z wybitnymi muzykami, takimi jak: Menahem Pressler, Jacques Rouvier, Ian Hobson, Fabio Bidini, Andrej Jasinsky, Michel Dalberto i Boris Berman. Tytuł magistra uzyskała w Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hannowerze, z którą kontynuuje współpracę jako asystent prof. Bernda Goetzke’a.

Yeon-Min Park, wielce utalentowana młoda pianistka, jest laureatką licznych, znaczących konkursów muzycznych. Po zdobyciu uznania we własnym kraju, zwyciężając w 40. Konkursie Muzycznym Joongang 2014 jeszcze w tym samym roku pojawiła się na arenie międzynarodowej, zdobywając pierwszą nagrodę na 40. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Palma d'Oro. Był to dopiero początek licznych laurów i nagród młodej pianistki. Artystka zdobyła: nagrodę Mendelssohna, nagrodę firmy Yamaha w Hanoi na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym 2015, I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Mayenne (2015) Francja, zwycięstwo w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Marii Giubilei, III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Panamie, II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Andre Dumortiera. W 2017 roku otrzymała III nagrodę na XIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Seulu. Wszystkie występy Yeon-Min Park spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno Jury, jak i konkursowej publiczności.

Jej umiejętności oraz wszechstronny repertuar, obejmujący dzieła od baroku po współczesność, otworzył młodej pianistce drzwi do sal koncertowych na całym świecie - począwszy od Korei, poprzez Chiny, Włochy, Niemcy, Izrael, Francję, Belgię, Portugalię, a ostatnio również Polskę. Artystka wykonuje zarówno koncerty solowe, jak i z towarzyszeniem orkiestry. Występowała m.in. z: Koreańską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Filharmonii Hanoi, Orkiestrą Symfoniczną w Shenzhen, Orkiestrą Filharmonii Busan, Koreańską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Filharmonii Bucheon, Orkiestrą Symfoniczną Snu. W tym roku koncertowała w Niemczech wraz z Orkiestrą Filharmonii Bucheon (Korea) wykonując III Koncert fortepianowy Prokofiewa.

Recital w dniu 24 listopada 2017 roku ( o godz.19.00) rozpoczną dzieła Fryderyka Chopina, a będą to: Nokturn Fis-dur op. 15 nr 2, Polonez es-moll op. 26 nr 2, Mazurki op. 50 i Scherzo E-dur op. 54 nr 4. Ponadto pianistka zaprezentuje: Ludwiga van Beethovena – Sonatę fortepianową op. 110 nr 31, Maurice Ravel – Gaspard de la nuit: Trois poèmes pour piano d'après Aloysius Bertrand (Nocny Kacper: Trzy poematy na fortepian według Aloysiusa Bertranda). Koncert poprowadzi Jagienka Perlikiewicz-Kass.

Bilety na recital w cenie normalny 40 zł i ulgowy 30 zł do nabycia pon.-pt. w godz.10-18 w kasie oraz poprzez stronę internetową Filharmonii W-M. bilety@filharmonia.olsztyn.pl

Mistrzowski Recital Fortepianowy

Yeon-Min Park (Korea) – fortepian

Jagienka Perlikiewicz-Kass – prowadzenie koncertu

Program:

Fryderyk Chopin

– Nokturn Fis-dur op. 15 nr 2

– Polonez es-moll op. 26 nr 2

– Mazurki op. 50

– Scherzo E-dur op. 54 nr 4

Ludwig van Beethoven – Sonata fortepianowa op. 110 nr 31

Maurice Ravel – Gaspard de la nuit: Trois poèmes pour piano d'après Aloysius Bertrand (Nocny Kacper: Trzy poematy na fortepian według Aloysiusa Bertranda)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB