Paula & Karol w Andergrancie

2017-11-27 09:45:59 (ost. akt: 2017-11-27 09:47:38)
Muzyka 3 grudnia 2017
Paula & Karol w Andergrancie

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Po wydaniu swojej najnowszej płyty “Our Town”, Paula i Karol znów ruszają z koncertami w Polskę. Choć ostatnio częściej koncertowali za granicami kraju, teraz, wraz z towarzyszącym im zespołem, odwiedzą 9 polskich miast, prezentując świeży materiał i przypominając starsze, dobrze znane kompozycje. Występy polsko-kanadyjskiego zespołu to moc energii, świetne piosenki i doskonali muzycy.

W tym roku olsztyńska publiczność poznała Paula i Karola dzięki niezwykle udanym koncercie na Olsztyn Green Festival. Wracają więc, z całym zespołem, na swój pierwszy koncert klubowy do Nowego Andergantu. Nie możemy się doczekać i serdecznie zapraszamy!

03-12-2017 Nowy AnderGrant, godz.20.00
Bilety: 25/35 zł w dniu koncertu
Bilety dostępne w klubie,Sarmacie,Rockfanie i na www.andergrant.com.pl


PAULA I KAROL // OUR TOWN TOUR
Osiem lat temu wzięli szturmem warszawską scenę niezależną. Z marszu zyskali miano pary dziwaków – aktywiści zajęci ratowaniem świata przed konsumpcyjnym szaleństwem, muzykujący na początku trochę z przypadku, przy okazji. Śpiewali po angielsku (oboje mimo polskich rodowodów wychowywali się zagranicą), grali na instrumentach, którymi nie posługiwali się zresztą z wirtuozerią, dawali koncerty w ogródkach, na chodnikach i dużych salach koncertowych, uwodząc publiczność radosną żywiołowością i entuzjazmem. Szybko stali się pionierami rozrastającej się w Polsce sceny indie folkowej. Sprzedają płyty na całym świecie - poza Niemcami, w których grają równie często, co w Polsce - ich muzyka jest popularna w tak różnych miejscach, jak Brazylia i Islandia.

„Our Town”
Przez dwa lata Paula i Karol pisali piosenki „międzymiastowo”, wszędzie, gdzie się dało: w Warszawie, na Warmii, w Konstancji, w Berlinie i w Hamburgu. W mailach i smsach, podczas rozmów na Skype. Byli nawet gotowi zrobić płytę tylko we dwoje. W końcu jednak do zespołu powrócił Igor Nikiforow, który poza graniem na perkusji zajął się także produkcją nagrań.

Obecność Igora i basisty Staszka Wróbla znacząco wpłynęła na charakter i koloryt nowej płyty. W efekcie powstała najbardziej dopracowana, najciekawsza muzycznie i najdojrzalsza tekstowo płyta zespołu. Eklektyczna, bardziej taneczna i zdecydowanie bardziej elektroniczna niż poprzednie. Choć może wciąż brzmieniowo najbliższa folkowi, Pauli i Karolowi najbardziej opowiada określenie clever pop.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB