Magda Piskorczyk w Galerii Sowa w Olsztynie

2018-02-23 12:19:38 (ost. akt: 2018-02-23 12:29:24)
Muzyka Galeria Sowa 14 marca 2018 19:30
(każda środa)
Magda Piskorczyk w Galerii Sowa w Olsztynie

14 marca w Galerii Sowa w Olsztynie w godz. 19.30-21.30 odbędzie się koncert Magdy Piskorczyk.

Magda Piskorczyk to wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, czarnym głosem oraz multiinstrumentalistka grająca na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Anglii, Szwecji, Norwegii, na Węgrzech, we Francji i na Tajwanie. Magda Piskorczyk jest dwukrotną półfinalistką międzynarodowego konkursu IBC w Memphis.

Siedmiokrotnie wybierana Wokalistką Roku przez czytelników kwartalnika „Twój Blues”. Nazwana we Francji„la voix noire et au costume blanc” (czarny głos w białym kostiumie).
Prowadzi warsztaty muzyczne Magda Piskorczyk Masterclass
według własnego autorskiego programu, m.in. w ramach Bluesa nad Bobrem. Efektem warsztatów w warszawskimOKO jest wydana w 2012 roku płyta "Magda Piskorczyk Masterclass".
Autorka płyty studyjnej „Blues Travelling” nagranej z udziałem Michała Urbaniaka; albumu „Magda Live”, zarejestrowanego na żywo w Radiu Gdańsk, nominowanego do nagrody Fryderyk 2009 oraz płyty prezentującej koncert ze szwedzkim gitarzystą i wokalistą Slidin' Slimem: „Live at Satyrblues”.

W 2011 roku Magda wydała dwie kolejne płyty: studyjny album „Mahalia” upamiętniający setną rocznicę urodzin
królowej muzyki gospel Mahalii Jackson i podwójny album „
Afro Groove” prezentujący zapis koncertu nagranego z Billy Gibsonem, wirtuozem harmonijki z Memphis. W wydawnictwie tym zaprasza do muzycznej podróży poprzez świat bliskich jej tradycji, kultur i dźwięków. „Afro Groove” to bardzo osobiste połączenie muzyki o korzeniach afro -amerykańskich (soul, blues, jazz, funk) z rytmami i melodiami etnicznymi, zwłaszcza zachodnio -afrykańskimi. Obie płyty otrzymały nominacje do nagrody Fryderyk. Magda występowała z wieloma uznanymi muzykami m.in. z Wojciechem Karolakiem, Leszkiem Winderem, Jerzym Styczyńskim, Leszkiem Cichońskim, Michałem Urbaniakiem, Adamem Wendtem, Gregiem Szłapczyńskim, Seckou Keitą, Bobem Margolinem, Bobem Brozmanem, Ritą Engedalen, czy grupą Engerling.

Bilety 25/30zł do nabycia w Sowie czwartek -sobota od 17. Rezerwacje 502656902

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB