Expo Mazury dbają o bezpieczeństwo najmłodszych

2018-05-14 19:19:17 (ost. akt: 2018-05-14 19:43:44)
Inne 16 maja 2018 - 17 maja 2018
Expo Mazury dbają o bezpieczeństwo najmłodszych

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Expo Mazury w Ostródzie organizuje wydarzenie "Bezpieczne Mazury" 16 i 17 maja, które ma charakter edukacyjny i jest skierowane do grup zorganizowanych w wieku szkolnym.

Jego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa podczas aktywnego wypoczynku w wakacje, ale także w drodze do szkoły, w Internecie i w wielu innych sytuacjach, których uczestnikami są dzieci i młodzież.

Podczas wydarzenia uczestnicy wezmą udział w lekcjach i pokazach zorganizowanych przez służby. Będą to m.in.: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie (profilaktyka zatruć pokarmowych), Państwowa Straż Pożarna (prezentacja sprzętu pożarniczego), Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie (tematyka użądleń, pomoc chorym i rannym zwierzętom oraz wypadków), Komenda Wojewódzka Policji (trzeźwość w ruchu drogowym), Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska (ekologia i dbałość o środowisko naturalne), a Centrum Szkolenia Straży Granicznej (tematyka przekraczania granic w UE), Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (pierwsza pomoc przedmedyczna i ratownictwo na jeziorach).

Pojawią się także Państwowa Inspekcja Sanitarna, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie, Grupa Specjalna Płetwonurków, Warmińsko-Mazurski Oddział SG oraz Centrum Powiadomienia Ratunkowego 112.

Zostaną zorganizowane konkursy: plastyczny (7-12 lat) i fotograficzny. (13-18 lat). Więcej informacji na stronie: www.bezpieczne-mazury.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB